Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #23048

2014-01-18 08:09

va scriu din Munchen >Germania. >Vorbeste foarte usor de abuzurile parlamentarilor privind codul penal si de cum caracterizeaza EU aceasta incercare cand el este singurul imun din Romania. Nu inteleg de ce aceste lucruri nu le spune nimeni public ca acest om are drepturi ca si ceausescu. Din cate stiu poate gresesc ! dar CSM ICCJ Curtea Constitutionala DNA nu sunt SRL. Probabil au un buget tot de la guvern si totusi dicteaza alaturi de "nesecuristul Basescu " si conduc destinele oamenilor . Intrebare. Cand renuntam sa ne mai intereseze mai mult de ce zic altii decat de propriul popor .Cand renuntam sa mai stam in genuchi in fata altora ? Draga domnule Ponta si USL aveti legitimitatea poporului sa luati masuri. Cand ? Sau ati fost alesi de EU ? Speranta cu care v-au votat oamenii nu poate fi considerata o infractiune. Abuz in serviciu oare nu face Kovesi siDNA cu dosarele dosite ,si multi altii care i stim ? Domnule Ponta i-ati propus pe functii ! A-ti uitat ? Treziti-va dragi domni de la USL !Eu imi doresc sa imi cresc copii in Romania pt ca sunt roman ! Dati-ne o sansa sa ne intoarcem acasa de unde ne-au fortat sa plecam acest individ cu PDL-ul lui ! Speranta romanilor inca exista d asemenea si rabdarea dar nimic nu e la nesfarsit. Mai lasati-ne cu bau-bau "EU " si "schengen " si faceti odata ce trebuie si ce ati promis !