Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

bojidar

/ #21237 opinie

2014-01-17 21:21

Albert Einstein: “Credința prostească într-o autoritate este cel mai mare dușman al adevărului”. Graţie lui Matrafox Șantaj Băsescu, Curţii Constituţionale, serviciilor şi DNA, avem o dictatură judiciară. Eurobarometrul privind justiţia în UE, publicat de Comisia Europeană, arată că 54% din români tind să nu aibă încredere în justiţie. Sondajul, efectuat în perioada 30 septembrie – 2 octombrie 2013, a fost lansat cu ocazia conferinţei “Assises de la Justice”, organizat de Comisia Europeană, în perioadă 21-22 noiembrie 2013. Justiţia băsistă implementată de Monica Macovei-Alcool nu este oarbă dar este şi surdă, mută, legată de mâini şi cu picioare scurte. Distrugeti MINCIUNA numita Matrafox Șantaj Băsescu si acolitii lui. Si aici ma refer la abuzurile comise de C.S.M.- Handeala, I.C.C.J.- Livia Stanciu, D.N.A. – Kovesi, P.I.C.C.J., Curtea Constitutionala – Zegrean Handicap si &, A.N.I. – Georgescu Giumbix sau Autoritatea Electorala Permanenta – Ana Maria Pătru. Lipsa de încredere in institutiile din justitie ţine România la poarta Schengen. Indiferent cat de mult mint Oana Schmidt Hăndeala, Livia Stanciu, Alintuta Ghica sau Monica Macovei-Alcool increderea in Justitie, dar si in alte institutii asa-zis independente din Romania, este apropiata de cota zero. Sunt atatea dovezi distrugatoare pentru modul eronat dar mai ales abuzurile pe care le comit, incat nu cred ca in urmatorii ani, se va putea schimba efectiv aceasta situatie. Si totusi MINCIUNA BASESCU coabiteaza cu cei cu nasu’ in suflet si pupatorii de dos basist. Matrafox Șantaj Băsescu, un huligan cu două mandate de preşedinte al Romaniei, pline de „succesuri” şi tăieri de salarii, …!!! Matrafox Șantaj Băsescu îmi provoacă un sentiment de scârbă. Mi-e ruşine cu un asemenea preşedinte al Romaniei, însă trebuie să supravieţuiesc!