Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #18408

2014-01-17 18:00

unde si cui sa ne mai rugam sa scapam de satana caci asa imi vine sa cred ca este.ne-a umilit si isi bate joc cum vrea muschii lui ne=a facut nesimtiti cu salariile care luau si au avut o sansa de au iesit cu ordonanta din armata nu ca ar fi vrut ei sa iasa din sistem ci asa s-a cerut de la nato. si angajati prin concurs au fost angajati pe ici pe colo chiar si prin ministere darcum sa-si mai puna politicienii beizadelele lor si cica ialomiteanu nu se mai puteau afirma tinerii.dar spuneti-mi cati din tineri reusesc sa se angajeze pe bune,Eu vreu sa spun ca suntem una dintre familiile care au patit asa ceva,Sotul a lucrat in armata romana iar la 45 ani a iesit cu acea ordonanta si mai si lucra. Bineinteles ca a trebuit sa renunte la pensie caci la varsta asta cum sa poti sta acasa.Dupa un an de zile alt ghinion ne-a lovit m-am imbolnavit eu de o boala necrutatoareun cancer ce cu ajutorul lui d-zeu sa zicem ca l-am invins dar cu eforturi mari financiare caci si astazi tragem si nu stim ce sa mai vindem sa scapam de datoriile facute pentru a umbla pe la medici......oare se va mai putea repara macar in ceasul al 12-lea umilintele indurate de tot poporu