Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #10363

2014-01-17 08:34

Sustin si sunt de acord din tot sufletul meu cu initiatorii acestei forme de protest impotriva celui care se crede mai presus de lege in Romania. Acest individ care ocupa abuziv cea mai inalta functie in stat este pericolul nr. 1 pentru tara noastra.
Acest personaj sinistru si plin de rautate si venin impotriva celor care au alta opinie decat el, ma refer la numitul Basescu Traian, a otravit si invrajbit in ultimii 10 ani cetatenii acestei tari si categoriile socio-profesionale.
A promis ca va fi un presedinte jucator dar a mintit, este prin furt si frauda, un presedinte judecator si infractor.
Nu se poate asa ceva.
Acest personaj trebuie sa dispara urgent din fotoliul pe care l-a rechizitionat la Cotroceni si trebuie sa realizeze sau trebuie fortat sa realizeze ca Romania si poporul roman nu este proprietatea sa personala de care sa dispuna dupa bunul sau plac.
Asa-zisul presedinte al Romaniei de 10 ani de zile incalca sistematic si fara bun simt cele mai elementare norme de bun simt, cele mai elementare norme si principii ale democratiei si libertatii de exprimare. El intoxica populatia si mai mult decat atat intoxica cancelariile europene cu otrava si cu minciunile sale execrabile.
Sunt mandru ca sunt roman dar nu sunt mandru ca tara mea este condusa abuziv si prin forta si amenintare de un despot si de un tiran.
Sper din tot sufletul ca acest infractor ascuns sub imunitatea functiei de presedinte al unei tari care se vrea a fi democratica, sa plateasca cu varf si indesat pentru raul imens pe care l-a facut intregii tari si mie personal implicit.
Dupa mai bine de 20 de ani de munca cinstita in tara, datorita masurilor abuzive si ilegale pe care le-a luat in 2010 acest infractor si guvernul sau marioneta de la acea vreme, am decis desi nu este usor sa iei decizii de genul acesta, sa plec din tara.
Nu este usor cand esti casatorit si ai copii minori.
In final, dar nu in cele din urma as dori sa va informez ca de cand in Romania exista dreptul la libera exprimare prin vot, nu cred ca am lipsit vreodata de la acest mod democratic de a te exprima.
Astfel am votat in 2012 la referendum impreuna cu 7400000 de romani pentru demiterea acestui infractor din functia de presedinte.
Am realizat ca acest personaj a reinventat normele elementare de aritmetica unde se invata adunarea si scaderea.
La un moment dat trebuie sa plateasca intr-un fel sau altul acest individ penibil si bolnav de nervi, care se considera deasupra legii.
Am decis impreuna cu sotia mea sa nu ne lasam copiii sa creasca si sa invete intr-o tara in care zilnic asa-zisul sef al statului incalca legea.
Dvs in calitate de initiatori ai petitiei va doresc succes iar lui ii doresc ... succesuri.