Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #9745 Băsescu a făcut un legământ cu necuratul

2014-01-17 07:46

Băsescu are întotdeauna doi draci în spatele lui


În săptămâna patimilor din acest an am fost la Muntele Athos împreună cu câţiva prieteni.

La izvorul tămăduirii am întâlnit un pustnic român care vorbea câtorva pelerini cu înflăcărare despre Fecioara Maria.

M-am apropiat să-l ascult şi eu.

Călugărul care mă însoţea mi-a şoptit că cel care vorbeşte este pustnicul Varsanufie, un cucernic capabil să vadă în oameni trecutul, bolile sau dorinţele lor.

Varsanufie a fost cel care l-a gonit pe Traian Băsescu afară din Muntele Athos anul trecut.

Când a aterizat pe helioportul de la mânăstirea Marea Lavră, cei mai mulţi călugări români s-au apropiat să-l vadă, să-l audă şi să dea mâna cu presedintele României, mai ales că venise cu o donaţie importantă pentru cele mai multe schituri şi chilii româneşti.

Dar Varsanufie i-a strigat să plece, căci a făcut un legământ cu necuratul şi are întotdeauna doi draci în spatele lui.


Toti călugării au făcut atunci câţiva paşi înapoi, iar stareţul Marii Lavre i-a spus lui Traian Băsescu că nu îl poate găzdui peste noapte dacă pustnicul a văzut aşa ceva în jurul lui.