Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #8849

2014-01-17 06:08

Până când ? Mă tot întreb până când şi până unde poate merge aroganţa acestui mincinos. Cum îşi permite acest individ, preşedinte al celor cărora nu le pasă, al celor care nu merg la vot pentru că uită ce preţ are acest drept de a vota şi a fi votat, al acelora care, la fel ca el, dispreţuiesc jerfa tinerilor care în '89 au avut curajul să înfrunte dictatura la care vrea să ne întoarcă acest individ lipsit de cel mai elementar bun simţ, mincinos patologic fără scrupule. Crede cineva că scoterea grupului ANTENA din grila RCS&RDS are motivele financiare invocate? Ce naivitate! Trebuia redusă audienţa acestui grup care în pofida tuturor presiunilor CNA, şi nu numai, nu putea fi redus la tăcere. Ori prin RCS&RDS audienţa era naţională. ANTENA este vocea noastră, a celor 7,4 milioane de cetăţeni pe care acest personaj malefic nu ne-a putut minţi, oameni a căror conştiinţă civică nu poate fi adormită, oameni care ne gândim la viitorul acestui neam, oameni a căror coloană vertebrală nu o poţi frânge tu cabotinule plângăreţ. Nouă nu ne poţi pune pumnul în gură pentru că nouă nu ne este frică de tine. Noi, cei care am ieşit la vot, suntem România şi noi îţi cerem demisia pe cere ne-ai promis-o, individ fără onoare ce eşti! Ne-ai făcut destul de râsul lumii, ai făcut mult prea mult rău acestui neam, ai batjocorit tot ce înseamnă lege, justiţie, democraţie. Pentru noi acestea nu sunt vorbe goale ca pentru tine. Sunt valorile fundamentale ale noastre şi nu-ţi permitem să ni le terfeleşti,să ni le calci în picioare. Pleacă, măcar în al 12-lea ceas ai un strop de bun simţ (decenţă n-am de unde cere).