Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Je

/ #7875 Raspunde-ti la intrebare!

2014-01-17 00:05

Este cel mai bun presedinte de care Romania avut parte in ultimii 20 de ani. Este singurul care condamna coruptia profunda in toate ramnificatiile ei din Romania.Nu este perfect dar nici macar nu ajunge la nivelul hotilor cocotati sus inaintea lui. Clasa politica si mafia romaneasca l-au lasat sa muste din ciolanul lor si a ajuns sa fie singurul care a respins ciolanul si incearca sa infunda puscariile cu ei. Inginer constructor de profesie fiind, m-am intalnit cu multe specimene corupte in politica romaneasca pentru proiecte importante si strategice, multe din care nu fost finalizate in detrimentul cetatenilor data fiind foamea de bani a coruptilor. Am ajuns sa plec din tara din cauza faptului ca toti membrii de partid si oameni cu functii inalte sunt intr-o mare increngatura corupta. Exemplu, la inceperea unui mare proiect de turnuri in Iasi arhitectul sef al primarului PSD primea spaga in numele primarului sau, de la partidul PDL pentru aprobari de proiect. In orice functie publica se intra pe baza de cunostinte, relatii si spaga.
Acum sunt in Canada, am terminat un Master, lucrez in domeniul meu si mi se deschid multe usi pentru un trai bun decat as fi visat in Romania.
Pentru cititori, daca vreti sa va folositi creierul pentru un minim de efort, incercati sa cititi teza de doctorat a lui Ponta si sa vedeti acuzele de plagiere (Sunt clare de la o posta), ba mai mult, incercati sa va faceti o mica idee de cum era Nastase premier si indrumator al lui in acelasi timp. Toti cei care se perinda la putere sunt deja selectati de mult si Basescu, e sigurul care a muscat mana lor.
Puneti-va intrebarea, A fost mai bun Constantinescu? (Un presedinte care declara ca a fost invins de securisti) sau Basescu?