Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #7853

2014-01-16 23:59

16 ian. 2014-01-16
ORGANIZAŢIA NON GUVERNAMENTALĂ
MONDIALĂ LA TIMPURI NOI CU NOUA GENERAŢIE
PENTRU DREPTATE ŞI ADEVĂR ÎN UNIVERSALITATEA LEGILOR DIVINE



Nr.2/16 ian 2014

Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Evident ca, aceasta masura trebuie imperativ lichidata, cat mai urgent, cu insasi toata camarila acestui despot care impreuna cu acesti mizeri sustinatori, au distrus acest neam la propriu.
Gura targului solicita legi speciale pentru toti care nu si-au facut datoria fata de neam, le-au lipsit moralitatea si au complotat in bresle tip haite, clanuri si grupuri de interese. Acestia cu totii trebuie sa fie arestati, condamnati, la ani grei de temnita si confiscarea tuturor averilor familiilor largite. In aceeasi masura trebuie trasi la raspundere si acei participanti la „martea neagra”, cat si toti cei care au participat direct la vânzarea industriei si bogatiilor romanesti. Acest neam a devenit atat de sarac incat nu isi mai permite sa asculte de asa-zisi povatuitori internationali denumiti in popor ca Pittbulli sau Acarieni. Exclus vânzarea bogatiilor subsolului de orice fel sau vânzarea oricarei surse de venit.
Nu ne trebuie revizuire a Constitutiei stabilita pe aceleasi criterii mafiote si vetuste. In schimb trebuie o constituanta unde participanti sa fie in totalitate tot neamul romanesc. Procedura va fi aceasta, online cu mai multe imbunatatiri si secretizare a votului prin serie si numar buletin, CNP, nume, adresa, la care va trebui adaugat un cod personal format din 5 cifre si litere.
Aceasta procedura se va extinde pe intreg mapamondul. Creatori si fondatori va fi acest neam romanesc atat de exploatat si obidit de toate pariile lumii care mimeaza democratie, cand de facto procedurile lor sunt vetuste si pe fond sunt mafiote, avand ca baza exploatarea omului si a natiilor. Si comunismul a sucombat de aceeasi mimica. Din ceea ce capitalismul ne-a demonstrat, aceasta era trebuia sa moara inaintea comunismului.
Da, ne gasim la inceputul unei noi ere net superioara capitalismului salbatic, cat si a comunismului. Conducerea printr-un singur guvern mondial e pe sfarsite. Ca orice imperiu nu va ajunge a-si desavarsii menirea preconceputa. Ei cu totii sunt in plin babilon. Sunt precum o haita de lupi la care din lipsa hranei insuficiente a apetitului lor bulimic, se sfasie intre ei. Veti vedea ca bogatiile subsolului acestui neam nu se va mai exploata de straini, iar romanii il vor utiliza numai strict nevoilor lor si la momentul oportun. Strainii nu au constientizat ca toate imperiile care au muscat din bogatiile acestui teritoriu sacru si divin, cu toate au disparut. Nu tratati cu ingamfare acest popor ca sfarsitul va va fi aproape!

Uniune Europeana! V-ati umplut de ridicol si analfabetism. Cereti-va scuze la cei 7,2 milioane care au spus DA demiterii acestui odios regim al dictatorului nepereche Basescu (Pe site am aratat cu 10 zile inainte de referendumul demiterii, ca cifra reala va fi de 7,2 milioane pe care o sustin. V-am mai spus la sfarsitul lui septembrie 2012, toate procentele la alegerile din 9 decembrie, fara a gresii vreun procent.)

Tot asa veti vedea ca ce v-am spus mai sus se va implinii!

Rusine Curtii Constitutionale, care printr-o erata l-au salvat pe acest neavenit Basescu. Si astfel au prelungit suferinta acestui neam. Nici ei nu vor scapa de judecata. La fel vor raspunde fiecare pentru faptele lor mizere.
CCR, v-am inaintat atunci in termen contestatie la hotararea voastra data. Procedura de organizare a referandumului ati considerat-o ca valida, insa dupa cum v-am precizat acest odios trebuia descalificat intru-cat s-a antepronuntat. Indemnand putinii sustinatori la neparticipare. Astfel acesta a boicotat competitia. CCR, trebuia sa-l descalificati prin abandon. Prin urmare, astept solutionarea petitiei noastre care a ramas valida, iar cei care complotand mizer impotriva celor 7,2 milioane, daca aveti moralitate, dati-va demisia ACUM!
CNA, ati fost o inchizitie de a salva aceasta camarila in detrimentul acestui popor.
CSM, vedeti ca nimeni nu-i mai presus de lege, iar acest turn de fildes se va darama din temelii. Cu totii cei nominalizati, cat si restul infractorilor chiar nu constientizati ca din istoria veacurilor sfarsitul intotdeauna vine fulger pe neanuntate, precum era Ceausescu, a URSS-ului si a atator imperii etc… CSM! Ce masuri ati luat cu procurorii sau judecatorii care nu isi fac datoria? Cum e posibil ca acel analfabel de la Pitesti care a omorat 3 persoane si ranit alte 5, sa primeasca condamnare, un an cu suspendare. El fiind si sub influenta bauturilor alcoolice parca, dar de ce nu v-ati sesizat ca nu a obtinut carnetul de conducere legal atata timp cat el nu stia sa citeasca si sa scrie. Da, intr-adevar chinuiti acest neam! Vinovatii chefuiesc, iar rudele victimelor o tin de-a pururi intr-o durere. Sunt in asentimentul celor care nu isi gasesc dreptatea, iar pentru ca inamovibilitatea a-ti inteles-o prost si nu interveniti moral, plansurile, jalea si blestemele tuturor obiditilor, e firesc sa va ajunga din urma, asa cum ei vi le formuleaza a fi pana la al 7 lea, uneori al 9 lea neam.
Pe per total serviciile dvs. sunt jalnice ! Suntem pentru o justitie independenta! Posturile sa fie ocupate numai prin concurs, exclus eternitatea. Functiile de conducere sa fie de cel mult doua cicluri a 3 ani. Iar toate serviciile sa se subordoneze societatii civile. Mass-media sa fie suverana, fara nici o opreliste. Insulta si calomnia sa se rezume la pretentii in civil, iar Mass-media mincinoasa, de la momentul constatarii sa fie amendata, iar dupa un barem sa fie inchisa.
Antena 3 ! Continuati aceasta procedura pe care am aratat-o inca de acum doi ani si perfectionati-o pentru a intra in rutina noii generatii, si nu numai. Faceti grile complexe cu doua variante DA si NU.
Până în 21 decembrie e prea mult! Istoria acestui neam numai trebuie sa stationeze. Alegerile pentru 24-25 mai sa fie pentru desemnarea deputatiilor europeni, dar si pentru demiterea presedintelui Basescu ( care daca ar avea bun simt si-ar da singur demisia ). Totodata, imperativ trebuie sa aiba loc proiectul constituantei pe noi criterii, tip grila. De aceea se poate prelungi pana la filele saptamanii pentru ca votantii sa citeasca fiecare articol consemnand cu Da sau Nu. Fiecare propunere de articol trebuie sa aiba cel putin 3 variante. Noi optam pentru desemnarea a 3 presedinti. Unul ales din ilustrii economisti, altul din ilustrii juristi, iar al 3 lea sa fie ales din randul orcarui independent. Hotararile in orice domeniu se vor lua in unanimitate sau 2 la 1.
Partidele se vor desfinta, inclusiv parlamentarii!
Primarii oricarei localitati implicit vor fi dintre ilustrii gospodari, dar nu mai mult de doua legislatii de trei ani.
Orice initiativa legislativa va fi supusa referendumului votat indiviz de fiecare cetatean intre 16 si 75 ani. Cine este analfabet, NU voteaza! Multe propuneri le-am expus de-a lungul aniilor, pana cand site-ul mi-a fost atacat de blestematii analfabeti tradatori de neam, cam in perioada 28 noiembrie – 1 decembrie 2012.
Voi noua generatie cu moralitate inalta, vedeti ca asa cum v-am anuntat, timpul vostru a cam sosit. Nu va inscrieti in nici un partid ca va pierdeti dreptul de a mai fi alesi. In aceasta era nu se admit demonstratii, violenta, injurii, etc …
Exprimarea voastra se rezuma numai si numai prin participarea la aceasta forma de dialog si votare. Ocupare de functii si servicii se va face numai prin inscriere, CV performant cu moralitate inalta si castigarea concursului pentru ce ati optat.
Va imbratisez din toata dragostea mea – noastra, iar bunul Dumnezeu sa ne fie protector si povatuitor de-a pururi.






Data Presedinte ONG,
16.01.2014 Semnatura