Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #7792

2014-01-16 23:46

De cand traiesc in aceasta tara, nu traiesc decat cu parerea ca suntem parasiti de Dzeu ;noi, romanii, nu am avut parte decat de presedinti care ne-au strivit , vandut, ne-au adus ca natie intr-o stare de incultura, ignoranta, dezbinare,de scarba de a trai in tara noastra. Dar dintre toti, Basescu, caruia nu i se potriveste nicicum denumirea de presedinte al Romaniei, a fost dupa parerea mea chiar mai inversunat impotriva poporului sau decat Ceausescu. Ceausescu ne-a tinut "Bubi pe lant" dar totul a ramas in tara, Basescu , a furat in gasca, s-a ridicat nu prin calitati deosebite, ci prin functia de sef de gasca, iar ce obtine el prin puterea detinuta pentru el si familia lui, pentru colegii lui de gasca, nu se datoreaza calitatilor lor deosebite, ci prin relatii te tip mafiot. Singurul lucru pe care acest Basescu il uita, este ca, in viata roata se mai intoarce. Cred ca ametit de whisky, se crede stapanul acestei roti, ca pentru el totul va ramane in starea prezenta, ca a reusit sa intepeneasca roata. Eu, personal, nu m-am simtit mai strivita ca persoana buna de platit numai taxe si impozite, cum ma simt sub acest regim Basescu. Traiesc intr-o tara in care aceeasi lege pentru mine , nu este aceeasi lege si pentru golanii de la putere. Nu am prea inteles : despre care justitie vorbeste Basescu? Ca pentru Romania nu a facut decat deservicii. Ce rau a facut Romaniei in ultimii ani, nu vom putea recupera decat daca toti incompetentii vor fi pusi pe liber. In final, ma simt doar o persoana care trebuie sa plateasaca taxe, sa alergi de nebun pana sa-ti rezolvi chiar si cea mai mica problema, fara putinta de a primi vreo explicatie pentru toate ineptiile de care ma lovesc zilnic. Ii recomand acestui Basescu sa-si cumpere de la piata 1 kg de bun simt si sa faca un gest tot de bun simt si sa demisoneze, sa ne lase sa mai traim si fara el, ca poate va fi mai bine.