Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #6119

2014-01-16 21:41

Mihai GÂDEA: Un lucru ştiut, şoptit pe la colţuri. Din 2005-2006 am aflat că ruşii intraseră în afacerile petroliere din România, prin intermediul austriecilor de la OMV. Şoapta venea de la un subordonat despre care ştiam că este în simbioză cu SRI! Deci ştia SRI despre aceste malversaţiuni? Ce a făcut SRI ştiind toate acestea? Iertare pentru argumentarea insuficientă: structura militară de achiziţii publice pe care o conduceam atunci avea în sarcină asigurarea în proporţie de circa 75 la sută a necesarului de carburanţi, lubrifianţi şi combustibili lichizi pentru nevoile întregii armate române! Din această poziţie am fost hărţuit într-un mod despre care nu vreau să îmi mai amintesc, sătul fiind de amintirea drumurilor pe care le-am făcut la DNA. Toţi nemernicii "pluşaţi politic" îţi făceau plângeri penale. Sunt liber, deci am fost corect. Dar tristeţea şi nemulţumirea rămân. Şi ca să mă eliberez de presiuni, am introdus toate achiziţiile petroliere ale armatei pe Bursa Română de Mărfuri. Aşa se fac şi acum!