Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Eu mai am PARLAMENT in tara mea ?

/ #5460 PARLAMENTULE !!!!!!!!!!!!!!!!!1111

2014-01-16 21:21

Acest cetatean nu-si poate da demisia, fiind DEJA DEMIS !
Parlamentul TREBUIA sa ia act de demiterea lui prin vointa a 7 milioane si jumatate de votanti la care pot fi adaugati si absenteistii "din principiu", comoditate etc.
Si acum Parlamentul, fara sa mai intarzie, TREBUIE sa ia act de DEMITEREA lui Basescu din 2012. A propos, ni se cere sa ne prezentam la un alt referendum, tot cu prag raportat la numarul total al locuitorilor cu drept la vot, nu al celor ce realmente se prezinta la vot.
Dar, MACAR ACUM stim OFICIAL cati suntem sau acest Parlament, Guvern este atat de neputincios incat ar fi in stare sa repete mascarada din vara trecuta, lasand Curtea... chipurile Constitutionala sa-si faca mendrele pe spezele noastre ? Sa nu aiba surpriza ca la Referendum sa se prezinte doar Dumnealor. Fara a avea publicata cifra exacta a cetatenilor cu drept de vot, recunoscuta de toate instantele posibile si publicata in Monitorul Oficial, eu cel putin, pentru prima oara NU MA VOI PREZENTA LA VOT !
Ar fi sa ma expun singura la o umilinta pe care nu cred ca o merit si mai ales din partea unor oameni pe care nu-i pot respecta, atata timp cat chiar si ei, alesii nostri ma ignora, prin faptul ca NU AU FACUT si NU FAC ceea ce Legea le permite si chiar ii obliga sa faca :
Sa ia act de DEMITEREA lui Basescu inca din vara lui 2012.
Da, Parlamentul avea obligatia sa ne scape de acest personaj sinistru!