Abuzurile din Romania trec oceanul

Capitalist mic si rau

/ #23771 na pwla

2014-01-13 06:22

Fac ceva americanii pe petitia voastra :) Sau aveti impresia ca nu stiu ce se intampla aici in tara asta ?! Stiu foarte bine ! Si barbat esti bah Ponta, de te ascunzi dupa Gadea ca dupa fusta mamei de o femeie ?!
Revenind, Basescu mai e presedinte fiindca VOR AMERICANII. Aveti impresia ca Romania e de capul ei? Aveti impresia ca putem decide ce sa facem in tara, chiar asa de capul nostru ?!
Si unde dracu s-a mai pomenit, in ce tara din lume sa iti dai imunitate pentru ciordeala ?
Ba Parlamentul Romaniei chiar a luat o distinctie ptr cel mai mare mafiot din lume, intrecand chiar si traficantii de droguri ! Frumoasa distinctie, nu? Astia vreti sa va conduca??

Si votacilor USL:
Dupa un an, e intretinerea mai ieftina ? E motorina mai ieftina? Sunt taxele mai mici? Copii vostrii au de munca? Castigati mai mult ca anu trecut?
Eu zic ca e NU pe linie !

Apropo, unde sunt banii furati de Boc si Udrea? Miliardele alea? Unde sunt banii din spitale? Cum e cu "nu avem nevoie de FMI"? Din alea 1 milion de locuri de munca/mandat s-au creat macar 250 000 sau au disparut alte 100 000 ?
Cum e cu Rosia Montana, si Gazele de Sist ?!

Dar nu imi pun mintea cu comunistii. Ptr tot raul din tara e vinovat doar un singur om.
Si vb cuiva, cand vor crede americanii aberatiile scose de cei de la Antena 3, chair ca atunci porcii vor zbura !

Pana una alta cred ca se pregateste o livtura de stat. USL-ului i sunt zilele numarate.