Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #23517

2014-01-12 21:39

semnez si sustin aceasta petitie cu gandul si speranta ca cineva se va gandi la acest demers de a arata altor natii cae cred si pe buna dreptate au toate circumstantele sa creada ca suntem un popor rabdator poate prea rabdatot cu acesti nemernici care se dau drept conducatori patrioti si iubitori de neam cand de fapt se gandesc numai si numai la ei insasi,interese la care au parte tot datorita noua "rabdatorilor"ca cei drept noi am fost increzatori in speranta lor nici pe departe nu s-au gandit vreo clipa la acest popor si daca-i intrebi nici macar imnul Romaniei nu-l stiu asta aasa ca testce sa mai spunem de istorie...Justitiarii astia politici trebuie sa constientizeze ca toate au o limita Pana aici,gata cu marlania m-am saturat si nu vreau sa plec din tara mea ca vrea vreun "basist"iar cei deacum sa sitie si ei ca au virusul in sange si nu se lasa de obiceiuri deasta zic ca trebuie incetat si fiecare sa fim fermi si sa stim ce vrem de la noi de la ei de la poporul asta ca pana la urma noi suntem cu totii responsabili pentru tot si toate.Incarc sa inchei pana la urma,cu speranta ca cineva ma si ne aude,citeste despre aceasta petitie.Iubesc si vreau sa iubesc in continuare aceasta tata,pamant de care se leaga sufletul si viata mea si familiei mele,Gata destul,ajunge,mai vreau si eu sa traiesc ca un om normal fara complexe. Multumesc celor initiatorii si continuati cele incepute nu lasati la margine de drum.
Cu stima Adrian Hosu din Severin