Abuzurile din Romania trec oceanul

Absolvent SNSPA Bucuresti

/ #22340 Re: PETITIA ESTE O RUSINE CE POATE FI VOTATA DE ORICE DE CATE ORI DORESTE

2014-01-12 17:38

#20546: Masina de vot a petitiei - PETITIA ESTE O RUSINE CE POATE FI VOTATA DE ORICE DE CATE ORI DORESTE

Iata o noua masina de vot pusa sa indobitoceasca acest neam. Despre faptul ca, oricine poate sa voteze aceasta petitie de ce bu scrieti domnilor care postati aici.

 

Ai dreptate.

 

Dar, tu chiar nu vezi ca aceasta noua masinarie de vot functioneaza exact pe aceleasi principii PSD dintotdeauna? :) nu vezi fanii inversunati USL cum se bat cu pumnii in piept ca ar semna si de 1000 de ori petitia daca asta ar garanta obtinerea rezultatului dorit de ei? :) pentru PSDisti nu conteaza mijloacele ci doar scopul. Dar, fiecare pasare pe limba ei piere. Oamenii astia chiar cred fervent ca isi ajuta idolii de la PSD si USL recunoscand public ca ar minti si insela procedura justa a unei petitii legitime (1 vot de persoana) doar pentru a obtine ce vor! De fapt, ii demasca si se demasca pe ei insisi ca fiind oameni fara onoare si fara respect pentru democratia fragila in care isi duc traiul. Dar ei nici macar nu realizeaza asta. E inspaimantator.

 

Au spus multi ca se poate vota petitia de oricate ori se vrea (chiar si cu aleeasi adresa de e-mail) dar suporterilor acestei petitii in mod evident nu le pasa. chiar era un bou mai sus care zicea ca daca se sterg cele 20-30 de voturi date aiurea atunci rezultatul petitiei ar fi incontestabil. Uite ce ignoranta, voita sau nu--in orice caz e trist.

 

in 850+ de pagini se pierd commenturile care sprijina logica si argumentarea. Uita-te la proasta de Absolventa Stiinte Politice SUA care incearca sa discute la un nivel rational cu oameni irationali. fa proasto, uita-te cu cine vorbesti. E clar pentru oricine cu studii in materie ca nu minti cand vorbesti de acreditari si ca ai studiat politica, dar tu chiar te astepti sa inteleaga asta oameni care nici macar nu se deranjeaza sa mai schimbe canalul din cand in cand, daramite sa mai puna mana pe-o carte? Totusi, ma bucur sa vad ca exista si niste intrebari pertinente printre sutele de pagini de comment-uri--intrebari pe care nu le aud nici macar la televizor, unde dezbat aceleasi puncte de vedere obosite si nu se iau de lucrurile cele mai evidente.

 

Si ce raspuns primesc incercarile de comunicare rationala? Ia cautati pe Google fraza -- Absolventa Stiinte Politice SUA site:www.petitieonline.com -- daca vrei sa vezi. Atacuri la persoana, virgule puse prost dupa conjunctii (daca are studii in engleza e de inteles--and este de foarte multe ori urmat de virgula ), injuraturi si calomnii. Dar nici un raspuns argumentat care sa atace ratiunea sau logica punctelor aduse in atentie. Nimeni nu a fost in stare sa contesteze ce a spus, ci doar sa se injoseasca. Si eu o injur pe nebuna aici--nu ma intelege gresit--dar o injur pentru ca s-a intors in tara asta de cacat sa se lupte cu morile de vant in loc sa-si vada de viata inafara unde e apreciata gandirea si argumentarea in discursul politic. Ti-am prins adresa aia de email si o sa-ti trimit cateva randuri cu niste sfaturi. Daca citesti asta, toata aprecierea pentru diplomatia de care ai dat dovada.

 

Eu am plecat din tara anul trecut pentru ca am vazut ca nu am nici o sansa intr-o tara salbatica unde oamenii se lupta unii cu altii fara sa stie de ce (mai nervosi oamenii la Bucuresti decat in Londra, pe cuvant, respectul a murit de mult). Fetiscana asta proasta (se vede varsta frageda chiar daca se controleaza destul de bine)  s-a intors in tara cine stie din ce motive  si uite ca lucreaza in call center si scrie pe un forum de sute de pagini, in timp ce la televizor eu il ascultam in fiecare zi pe Senatorul Bideu (Marius Marinescu--inginer in constructii) si alti bogatasi plictisiti de afaceri care n-au NICI O TREABA cu politica sau cu democratia. Pleaca idioato inapoi in SUA nu vezi ca n-ai cu cine? Sa ramana USL-ul si toti coruptii din Romania indiferent ce partidul de care apartin cu pensionarii inradacinati in comunism, cu oamenii inculti, ignoanti fara un simt de moralitate sau buna cuviinta. Sa vedem cat de departe o sa ajunga.