Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #20572

2014-01-12 10:45

Despre halul in care a adus clanul Basescu tara, nu am nici un comentariu. Atat ii duce cultura politica, economica, muzicala, mai ales, dar cee ce ma doare este ca noi, cetatenii Romaniei, nu stim sa punem piciorul in prag pentru a scapa ce aceata pecigine care acopera fata tarii. IANCU, la adunarea de la Mariselu, cand Hatvany a lui Kosuth ataca Apusenii a spus: ORI PUNEM PUMNUL IN PIEPTUL FURTUNII, ORI PIERIM. Doamne-fereste, nu as dori sa se intample asa ceva. Marinarul trebuie sa inteleaga ca o tara nu se conduce precum un petrolier, sau o agentie de reprezentare a NAVROM la Anvers (Antwepern) si nici cum a condus Transporturile, perioada in care s-a opus autostrazilor datorita rivalitatii cu Petre Roman la conducerea cacatului de adunatura de gascari.
Intrebati-l pe prea-iubitul nostru presedinte cata nopti isi petrecea, impreuna cu betivii din Parlament, cand era si deputat, in barul aflat la parterul casei de mode Venus de langa Athene Palace, de cxate ori a venit politia si i-au lasat in pace, cate reclamatii au fost trimise din partea familiei Margaritescu (locuieste la et.1). Asta ma doare pe mine! La noi in tara presa nu are nici o putere. Nu este independenta. Am lucrat si eu in televiziune si presa scrisa. Pe vremuri, in Austria, adica prin anii '80, daca aparea o stire care nu avea suport documentar, editia din acea zi era confiscata iar redactia era data in judecata pentru a proba cele publicate. La noi ca la nimeni! Scrii ce vrei, nu te trage nimeni la raspudere daca scrii neadevaruri. Va doresc succes in demersul vostru, felicitari pentru initiativa!