Abuzurile din Romania trec oceanul

Demnitatea Romana

/ #16755 Adevaratul stat de drept trebuie instaurat in Romania.

2014-01-11 12:28

Simati domni, asa cum in fiecare zi vedeti pe chipul nostru al tuturor in loc sa fie constructia Romaniei cineva ne picura venin de circa 10 ani de zile. Cred ca noi ne-am saturat ca sa suportam asemenea tulburare sociala majora facuta prin cheltuirea banilor publici ai nostri ai tuturor. Felicitari initiatorilor care fac un gest absolut necesar de peste 7 ani de zile.Sper ca cele trei puteri ai statului roman sa devina independente de acest flagel contagios a parte din justitia romana si pacat ca este cea de la varf este telecomandata de interese personale prin care se exclud toti infractorii de culoare portocalie. Asociatiile profesionale ale magistratilor din Romania trebuie sa fie sprifinite sa faca odata ordine pentru a elimina si condamna pe toti juristii pupincuristi, carieristi si inconpetenti dependenti de pixul si dosarele profesionale din fisetul unora care comanda cu ce dosar sa inceapa fiecare zi de maine. Rog justitia sa inceapa cu dosarele care sa capitalizeze bugetul statului prin recuperarea marilor devalizari ale banului public. Am speranta ca populatia si mai ales adevaratii juristi vor salva tara de la dezastru si vor aduce zambetul pe obrazului roman in interior si demnitatea in exterior.