Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #13266

2014-01-10 17:45

Dupa cum constatati din limbajul suburban ,parca dictat de cel ce nu exista in ochii si mintea celor 74000000 de votanti ,limbaj pe seama si masura acestuia ,acest demers de reala informare a opiniei americane prin presedintele lor ,se incearca si de data asta punerea pumnului in gura adevarului romanesc . Ma intreb de fapt retoric ,daca vreo data in asta viata acei care au denaturat adevarul din Romania impuind capul sefilor de state din Europa ,cu lovituri de stat scornite de minti bolnave ,minti hranite din coruptia instalata si patronata de asa zis sef al statului ,presedintele Basescu ,vor ajunge sa dea socoteala pentru terfelirea si ungerea cu noroi a tarii care i-a hranit si i-a trimis sa ne reprezinte .Sunt un pensionar care in decembrie 89 am iesit si participat activ la asa zisa revolutie ,am fost al 5 vorbitor de la balconul casei de cultura in acele momente fierbinti ,fara a ma gandi ca ma expun asumandu-mi niste riscuri enorme si care nu am declinat calitatea de revolutionar ,in speranta ca totul se va schimba in aceasta frumoasa tara . Sunt batran si nu mai trag nici o speranta in mai bine si imi traiesc restul de zile in scarba si dispret de ce s-a intamplat in Romania