Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #13252

2014-01-10 17:43

Domnilor Radu Tudor si Mihai Gadea am noroc ca niciodata nu am votat cu acest presedinte numit Traian Basescu, niciodata nu mi-a placut modul cum a actionat.A sensibilizat prin gesturile lui multi cetateni, dar a facut acest lucru pentru a-si arenja dumnealui cartile castigatoare.Fiind marinar a jucat pe degete multi romani, pe mine insa nu, este un pirat in sensul drept al cuvantului.
Pentru mine sunt 9 ani pierduti.Am sperat ca noua clasa de politicieni mai tineri vor lupta in aceasta colaitie beneficiind de entuziasmul si noua gandire tinereasca, dar mi se pare ca m-am inselat si sunt altii care ii directioneaza in sens gresit.
Personal cred ca doar bunul Dumnezeu mai poate scoate aceasta tara frumoasa numita Romania din noroiul in care suntem inglodati.
Domnule Tudor, domnule Gadea nu mai intrezaresc nici-o raza de speranta pentru redresarea acestei tari.Cred ca ar fi bine sa mai formam rapid un partid la nivel national pe care eu l-as numi PARTIDUL OAMENILOR INTELIGENTI SI CORECTI care sa aiba filiale in orice sat.
La ora actuala in satele romanesti cei mai importanti sunt cei care fura, care nu respecta legea iar cei care sunt inteligenti si corecti cu facultati nu-si gasesc locul in acest sistem murdar, unde urmatorul partid care apare la conducere isi instaleaza oamenii cum vor.
DOMNILOR TUDOR si GADEA va rog sa initiati o actiune de formare a unui nou partid adevarat, ROMANIA ARE NEVOIE PENTRU CA VALORILE ACESTEI TARI SA FORMEZE PIRAMIDA CU CELE MAI IMPORTANTE PERSOANE IN VARF.