Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #9399

2014-01-10 10:16

In Romania e un haos total...am facut facultatea nu am unde sa ma angajez, bine ca am parintii langa mine si ma pot sustine ca altfel nu stiu ce faceam. Nu iti poti construi o viata cu 200 de euro.Nu putem avea acces nici macar la spitale.Nimic nu merge cum trebuie in tara asta.potential exista dar cine sa il foloseasca?Cine sa se gandeasca la acest popor? Vad ca parlamentarii nu stiu ce sa mai fure, isi baga toate rudele in parlament, cunostintele, asa ca noi nu prea avem sanse.Oare la copiii care au crescut fara parinti, pentru ca ei au fost nevoiti sa plece din tara pentru o paine, cine se gandeste? Toate lucrurile sunt pe dos.Legi clare nu sunt, oamenii stiu ca se poate rezolva orice daca au bani.In politie nu poti avea incredere, chiar nu te simti protejat cu nimic.In tara asta nu ai dreptul la nimic, decat la ce au chef parlamentarii.Ai dreptul decat sa platesti taxe,impozite, ai dreptul la T.V.A. la 24%.atat.Pacat, in alte situatii Romania ar avea multe de oferit, puteam fii o mare putere in Europa, dar cu cine?!