Abuzurile din Romania trec oceanul

Țiți Șelaru

/ #8825 PETIȚIAONLINE ...

2014-01-10 08:57

Domnule Gâdea, eu sunt pensionar militar și cunosc foarte bine patriotismul confraților mei, dragostea lor de Țară și pentru Popor motiv pentru care, dacă nu ar fi răspândiți prin toată România atîția cât au mai rămas în viață și care se mai pot deplasa cât de cât, deși pensiile furate și condițiile mizere de viață create de regimul Băsescu i-a împuținat enorm, ar ieși ieși de îndată în stradă chiar și târându-se numai să scăpăm cât mai repede de această lighioană împreună cu gașca lui. Nenorocirea este că, marea lor majoritate nu beneficiază de un computer pentru a Vă putea trasnmite întreaga lor ură și scârbă resimțită din plin față de un asemenea criminal. V-am scris aceste rânduri pentru a aprecia asupra numărului real de semnatari ai petiției care ar fi dat astfel curs mobilizării și din care, cu certitudine ar fi făcut parte indiscutabil și confrații mei rezerviști ! Cu întregul meu respect și sincere felicitări pentru această inițiativă care ne mai scoate din letargia bolnăvicioasă a prostiei, col. (r) Constantin-Ștefan Șelaru