Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #6263

2014-01-09 21:34

Basescu nu ar mai fi fost demult (din sept 2012) daca Ponta ar fi avut curajul sa-si respecte prima obligatie asumata!
- Ce s-a intamplat cu "JOS BASESCU"????
- Cand ne-a spus de "pactul de coabitare"!
- Pe cine a pus Ponta ministru la justitie? Dar la energie? Dar la externe? Cine ii sunt consilierii?
- Cat s-a batut Ponta si PSD pentru numirea lui Bolcas la C. Constitutionala?
- De ce a durat o luna si jumatate infiintarea Comisiei NANA?
- Bine ca respecta PACTUL CU DIAVOLUL DE Basescu dar nu respecta pactul cu PNL-ul! Are visuri de marire, de presedintie???
- etc, etc, etc......
Cui aservit aceasta "coabitare" daca cu siguranta NU noua, poporului roman???
De ce nu i-au ajuns niciodata lui Ponta motivele ca sa renunte la "coabitare"??

N-are rost sa continuam...Cu un astfel de USL nu reusim!
Pentru ca atata timp cat niciodata ei (USListii) nu sunt "in atac" ci doar "in aparare" n-au cum sa castig!!! Doar incaseaza fara sa mai apuce sa iasa vreodata la suprafata....Drama e ca toate astea se fac pe suferinta noastra, a batranilor si copiilor nostri.
Nu m-ar mira foarte tare daca as afla de la Ponta, ca tot ceea ce a facut Basescu si clica lui, s-a prescris sau nu poate fi probat in justitie!
Nu Ponta ne-a scuipat seri la rand pe la toate televiziunile cu replica ...."au mai ramas 60 de saptamani pana scapam de basescu"??
Pai nu asa ne-a fost vorba, nu pentru asta ti-am dat votul meu si nici ca sa rupi USLul dle Ponta?
Dezamagirea mea e uriasa pentru ca fiecare sut in fund luat de Ponta de la Basescu, imi argumenteaza ca "palaria e prea mare" pentru Ponta...

Asta nu inseamna ca nu voi spera cu disperare pana la capat, pentru singurul motiv ca N-AM CE SA PUN IN LOC!!!!!!