Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #4020

2014-01-09 20:36

Multumim ca existati.Felicitari, patrioti si iubitori de tara si dreptate. Da, sunteti d-voastra , acesti REALIZATORI de emisiuni reale pentru noi. Ma bucur ca unii reusesc sa ia asa de multi bani de la stat,CEC bank, noi nu am reusit.Am intocmit un proiect pe fonduri nerambursabile , am primit finantarea, am semnat contractul de finantare, dar din lipsa banilor, nu am obtinut un imprumut de la nicio banca. Am mers la CEC Bank, am sperat ca vom obtine acea suma de 500 mii lei, dar nu am reusit. Pentru o suma atat de mica pentru unii, destul de mare pentru noi, am pierdut cei 17 miliarde care urmau din acest proiect.Am cheltuit ultimile resurse stranse de intreaga familie,dar a fost in zadar.Mai mult, acum fidscul ne chinuie sa platim impozit pentru firma cu toate ca nu am lucrat nimic cu aceasta firma, am explicat celor de la fisc ca aceasta firma a fost infiintata pentru derularea unui proiect cu sume nerambursabile, declaratie data la registrul comertului, pot sa verifice aceasta, dar nu au inteles.Ma simt neputincios in fata atator probleme.Nu reusim nimic, cei care au furat si au bani conduc totul. Iar noi platim.Ne intrebam -Cine ne reprezinta??? Cine ne ajuta?