Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #3969

2014-01-09 20:35

Am trait si in vremea dictaturii Ceausescu.Am una dintre fiice , cetatean american in SUA cu o familie si 3 copii si pot face diferenta.In Romania regimul Basescu a aplicat si inca aplica o dictatura mult mai marsava decat Ceausescu.Nu sunt implicata in scandalurile politice dar, nu pot fii indiferenta la abuzurile care se fac de prezentul regim Basescu pentru a asigura bunastarea unui grup extins de mafioti.Nu am fost si nu sunt membru al niciunui partid.Gandesc liber si obiectiv si vreau dreptate pentru natia romana.Mai bine colonie americana decat slugile unui regim analfabet, incompetent, imoral, popolat de parveniti.M-am satutat de odrasle cu studii platite la facultati no-name care ne-au condus, apreciind valorile functie de marca masinii, cuantumul spagii si marimea vilei si a "potofoliului" de afaceri.Este strigator la cer ce se intampla de 10 ani in Romania.Omul este un obiect a carui soarta este la dispozitia membrilor acestui regim aflat permanent in " stare de ebrietate"Vreau sa stiu ca-mi pot ajuta copiii si creste nepotii intr-un stat /colonie civilizata, care realizeaza ca omul este cel mai important capital pentru o societate.