Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #438

2014-01-09 19:48

Eu am castigat la CEDO doua procese in timp de 15 ani , pana acum nu sa gasit nici un vinovat pentru asta ,nici un politist si nici un magistrat nu au fost pedepsiti , in schimb statul lea dat in fiecare luna salariul ,prime anuale si in total ,in jur la 20 de milioane de lei bani noi , pentru ca au incalcat legea cu buna stiinta .Despre asta vreau sa vorbiti ,sunt decizi definitive si superioare Romaniei si nu uitati ce va spun ,e vorba doar de doua dosare ,ganditiva cate dosare a pierdut Romania la CEDO si pentru asta cate salarii a platiti statul in fiecare luna la politisti ,procurori si judecatori ,pentru ca au incalcat legea cu buna stiinta .Vorbiti doar de despagubirile pe care le primesc cetatenii saraci dar cu mult curaj pe care CEDO obliga Romania sa le dea la cetateni pentru curajul lor ,dar de faptul ca ,statul pentru dreptatea cetatenilor si pentru curajul lor de a demonstra la CEDO ca au dreptate nu primesc nimic .
Eu vin acum si va intreb ,ce inseamna sa fi patriot si ce inseamna sa fi revolutionar ?

Justitiarul de Hunedoara