Impotriva fracturării hidraulice a gazelor de șist în ROMÂNIA


Musafir

/ #1556

2013-12-31 21:57

Eu sunt de parere ca este un genocid asupra poporului roman prin acceptarea guvernului de incepere a exploatarii gazelor de sist la noi in tara, dar acest genocid este si la nivelul mondial daca privim ca mai multe tari au aceeasi soarta ca a noastra in aceasta problema(tari cu probleme economice). Ca sa putem face ceva concret cat mai repede trebuie sa ne organizam foarte bine si sa informam pe toti cetatenii tarii ca sa fie solitari in aceasta problema nationala. Este clar ca la nivelul guvernului roman sunt oameni care fac jocul marilor corporatii straine pentru asi mentine functiile potlitice. Ei ne-au vandut dar eu cred ca putem sa le aratam adevarata noastra forta daca suntem uniti in idealuri si sa-i oprim la timp pana nu vand tara pe bucati si altor corporatii (americane) si astfel sa ne oblige sa murim aici din cauza bolilor pe care le vor produce aceste dezastre ecologice sau sa ne obige sa parasim tara. Trebuie neaparat sa ne organizam daca vrem neaparat sa castigam acest razboi ca pe mainile criminale ale guvernantilor nu ne putem bizui!