Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Lexy

/ #1225

2013-09-13 19:27

am obosit sa incerc sa conving tabara adversa care sustine petitia criminala....sunt fara leac...ati ramene uimiti cum gandesc specimenele astea :
"Tanti, te citez: "Sa ma ierte Dumnezeu, dar imi doresc sa fiu caine...sa mor...sa scap de voi!" si..... bineinteles, urmeaza: "Nu sunt eu mare credincioasa". Deci un pic de instabilitate emotionala si psihica? Te rugam, vezi un psihiatru, vezi ce iti poate spune si ai sa ramai uimita. Sau nu, ca doar ti s-a mai zis pe aici ca esti instabila psihic pentru ca pui cainele deasupra omului. Lexi, SEZI!!!! Nu mai da din coada ta de fiinta oprimata. Ridica-te in picioare, stai drept, evolutia ti-a dat sansa de a cobora din copac si de a face pasi in doua picioare, nu in patru labe. Daca iti place sa stai in patru labe, sa dai din coada si sa mirosi arier-ul prietenilor tai, afla ca noi, oamenii, ne imbratisam, dam mana cand ne intalnim, barbatii saruta mainile doamnelor cand se intalnesc, copiii nostri se joaca fara frica in parcuri (intro tara utopica, fara fiinte ca tine).

 

Este posibil ca un parinte de copil mic sa gandeasca asa?! Ce educatie primeste copilul ala? Mi-a urat apoi sa mor cum imi doresc cu maidanezii :)) Devin amuzanti la un moment dat! Sa dea Dumnezeu sa mor cu cine merit! Dar si ei la fel!