Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR


Musafir

/ #494

2013-09-08 10:26

DA pentru eutanasiere, doriti motive
1) traim in orase, orasele sunt pentru oameni ... nu esti in siguranta pe srazi din cauza cainilor , nu cautam vinovatul ci soltia;
2) nu poti sa alegi intre un om si un caine (in orase) ,
3) ONG , chiar iubesc animalele, oare ? sau o vad ca pe o afacere ... cred ca stiu ce vorbesc;
4) da este o manipulare , este o neputinta a guvernantilor , dar sa moara un copil , un om pentru ca cineva este mincinos, pentru ca cineva, adopta acel caine, ca multi alti caini care sunt adoptati, si isi uita indatoririle pe care si le-a asumat ;
5) poate cu bani pentru tratamentu antirabic care se cheltuiesc anual in tara , din noh poate ar trai in conditii mai bune copiii abandonati;
6) am fost muscat , fara sa il provoc pe acel caine , s-au luat dupa mine la fuga multi maidanezi fara sa ii provoc, si mai ramane spaima , frica de caini care nu trece, este ca o opsesie ...
asa ca ... DA eutanasieri si ar mai fi multe motive pentru care sunt pentru dar nu vreau sa plictisesc ... dati un singur motiv, argument sa fiu motiv pentru care sa imi shimb parerea .... sincer si sa stiti iubesc animalele , iubesc natura dar ... cu limite
multumesc daca cititi si ati inteles