S.O.S. familia!


Musafir

/ #923 Re: Cateva lamuriri

2013-08-22 23:40

#922: Dana Captilin - Cateva lamuriri

Redactasem niste intrebari legate de petitie, jumatate de pagina de raspuns la anumite afirmatii dar in final, mi-am dat seama ca nu are rost... Imi dau seama ca poate ai trecut prin o gramada de greutati si probleme, de aceea abunzi de atata evlavie (sper sa fie cuvantul corect), ti-ai gasit echilibrul si calmul retragandu-te si crezand in divinitati, afisand automat acel aer se superioritate, siguranta ca pe tine nimic nu te mai poate atinge pentru ca tu crezi in Allah. Sau care-o fi adevaratul Dumnezeu. Majoritatea care-ti vor citi comentariul vor ramane cu gura cascata intrebandu-se in sinea lor "wooow... ce a fumat?!"

Puteai la fel de bine sa scrii doi kilometri de comentariu "cu aburi" si plin de Adami, Eve, Dumnezeu... inca nu ti-ai dat seama  de raul pe care incerci sa il faci prin petitia ta. Tu, Pura, Sfanta si Preafericita Dana... simt ca esti pregatita sa o iei pe calea calugariei si sincer, chiar te rog sa faci asta. Daca pamantul asta atat de divers in tot si toate e o apasare pentru tine, nu poti face fata,  retrage-te intr-o chilie si du viata simpla si plina de rugaciune pe care ti-o doresti. Nu va face nimeni vreo petitie prin care sa te impiedice in acest proces.

 

 

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...