S.O.S. familia!

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

/ #425 Re: 1+1=0

2013-08-17 10:34

#423: Dani - 1+1=0

Pe mine nu ma linisteste ca fiecare-si va primi rasplata cuvenita faptelor sale.

Omul este o fiinta sociala, Dumnezeu ne-a lasat impreuna, si suntem frati cu totii (fie ca ne place sau nu). Implicit, devenim raspunzatori de binele celorlalti.

Imi este teama cand, la Judecata de Apoi, voi fi intrebata ce am facut pentru toate nelinistile care mi-au tulburat de-a lungul vietii starea harica primita la botez. Si, pentru ca teama exclude libertatea de-a iubi, aleg sa fac ceva din iubire pentru Dumnezeu (implicit pentru oameni). Este motivul petitiei, asa cum este si motivul pentru care fiecare isi aduce aportul, asa cum stie/poate/vrea, mai mult sau mai putin. Intotdeauna avem de ales, iar daca alegi cu inima niciodata nu gresesti.

Cred ca fiecare trebuie sa-si aduca mica sa contributie, nu conteaza cat de mica este atata vreme cat ne punem tot sufletul in aceasta contributie. Dumnezeu nu pune contor pe faptele bune, ele sunt sau nu sunt.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...