S.O.S. familia!

Mayhem

/ #405 Re:

2013-08-16 22:18

#377: -

Oamenii religiosi de ce au drepturi desi religia e specifica oamenilor bolnavi psihici? Adica, nu te poti considera sanatos la teasta cand crezi intr-o entitate invizibila ce te priveste in stil orwellian non-stop pe tot parcursul vietii, care ti-o mai si reguleaza cu 4564745646 porunci si reguli penibile si ridicole iar daca le incalci te trimite in cazanul cu smoala. Dar pe deasupra, mai te si iubeste... hmmm... uite aici o boala psihica scapata din vedere pentru simplul fapt ca prea multi o impartasesc si a devenit 'normalul'.

Sti macar ca in anii 70 homosexualitatea a fost scoasa din registrul bolilor psihice? Sti ca si-au dat seama si oamenii de stiinta ai vremii ca mental si fizic vorbind, nu era nimic in neregula cu acei oameni? Aveau exact aceleasi capacitati ca si restul, diferenta era doar orientarea sexuala. Nu confunda bolnavul psihic cu homosexualul ca primul nu are discernamant, de aceea nu are recunostinta juridica! Astia in schimb lucra, platesc taxe si impozite, va sustin pe voi, astia care ii blamati intr-una cand cer si ei drepturi de la statul pe care ii fura... Deasemena, uiti ca un homosexual a construit prototipul intrumentului pe care tu tastezi acum si tot el a contribuit enorm la victoria aliatilor in cea de-a doua conflagratie mondiala. Da, un homosexual prietene. Nu un neica nimeni ca tine! Inainte de a ii face 'bolnavi psihici' uitete cine esti tu, si vezi apoi cine a fost Alan Turing amice, apoi mai vorbim.

Eu cred ca esti paranoic si ai nevoie de un control. Da, tu! Si nu homosexualii.... auzi la el, cancer programat... si vrei sa te cred sanatos la cap? Raspunde tu la urmatoarea intrebare 'Cu ce te deranjeaza pe tine faptul ca altii doresc sa traiasca diferit de tiparele tale?' Aberezi amice, homosexualii sunt o minoritate, nu ai sa vezi disparitia rasei umane datorita lor. Roaga-te mai degraba sa nu dea o calamitate peste noi... am ajuns 7 mld de oameni cu tot cu homosexuali, si prognoza arata ca populatia va continua sa creasca. Asa ca stai tu linistit, argumentul 'reproducerii' nu tine. Fiecare e liber sa isi caute fericirea unde vrea, chiar si prin 'trasul pidosnic'.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...