Interesul public mai presus de gustul publicului

cornel bacauanul

/ #367

2013-03-19 15:05

eu semnez aceasta petitie in speranta ca se vor alatura multi altii,atatia cat este necesar sa se ia masuri impotriva mahalagismului ,a prostului gust,a inculturii ,a vulgarului si a indemnului(ca aceasta este,sub o forma mascata) la viol, crima,furt ,lipsa de respect pentru orice si oricine(care ,dealtfel,este si marea plaga a societatii romanesti contemporane) .Oare toti cei ce fac asemenea emisiuni chiar sunt atat de redusi mintal incat sa si dea seama ca aratand monstruozitati fizice si psihice dau idei unor dezaxati care ,in lipsa lor ,ar sta, cel mai probabil,in banca lor.Din pacate ,la noi in Romania, vizualul a luat o razna din cauza unei asa zise "tolerante" si unor "drepturi" prost intelese.Libertatea,dupa cum cred ca stiu multi,atrage si responsabilitate.Libertate fara responsabilitate...cea mai proasta combinatie si pe care ,noi,romanii, am reusit sa o avem.Ganditi va la copii nostri care ,auzind si vazand la televizor aceste lucruri vor creste cu impresia ca este ceva normal,ca asa trebuie sa fie lumea asta...Luptati, va rog,impotriva acestei stari de fapt toti cei care aveti valorile morale clar delimitate.