Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

EU

/ #1516 Re: pentru #1505 Revin si intreb: nu stiu sau se fac ca nu stiu? Cine pe cine minte?

2013-03-02 01:24

#1512: Et moi ... - pentru #1505 Revin si intreb: nu stiu sau se fac ca nu stiu? Cine pe cine minte?

Dacă așa stau lucrurile , atunci vă rog să ieșiți toți salariații luni dimineața în fața Pavilionului și cereți-i d-lui Roibu să-și suflece mânecile și să se apuce de treabă . Doar așa își va apăra onoarea și spăla păcatele  de care e acuzat și va întoarce Combinatului ( prin muncă bineînțeles  ) acea zeciuială din  tot ce-a primit  timp de 21 de ani.

Aș vrea să citească tot ce se scrie pe acest site și să reflecteze îndelung ; acum are ocazia  să arate ce caracter are și cât este de patriot, restul e apă de ploaie.

PS .   PS .   PS . PS.   Dacă nu faceți tot ce vă stă în putință cât mai repede și nu arătați că puterea  muncitorilor este COLOSALĂ atunci când există UNITATE  și când  le sunt călcate  drepturile  în picioare  , totul se va termina în câteva zile și din Oltchim nu va mai fi decât o amintire.