Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Alain deloc prost

/ #1433 ma gandeam....

2013-02-26 21:11

.... eu ma gandeam sa stearga astia datoriile si sa ma lase pe mine sa manageriez Oltchimu'...hic... si sa-mi dea statu' vreo 100 milioane eur pe an.... si sigur ma descurc, chiar daca nu stiu tehnologie si ce produce Oltchim....

... adicatelea ar merge din inertie, si oricum nu are importanta, si esentia este sa scap de Cernev de Ghioca si Burdoaza, pe care chiar ma gandesc sa-i pun la gazeta de perete, sa se invete ei minte sa mai indrazneasca se se opuna planurilor marete ale preaiubitului director doctor Roibu...

...vedeti voi dragilor, doi chimisti mari a avut Romanica asta a noastra: unu' din ei, chimista sinistra, trecuta in lumea dreptilor prin grija lui Ion Iliescu cu vreo 20 de ani in urma, macar ne-a scutit de ceva experimente aplicate, ca mare minune de nu ne arunca dreaq in aer (si scapam naiba de griji); astalaltul, chimistul in viata si inca liber - desi inteleg ca e si responsabil pentru moartea unui om din pesticide, cu ani in urma.... - a reusit sa lase Oltchim intr-o gaura asa mare de mai bine-l arunca in aer, si sigur acoperea toate gaurile...financiare...cred....

...apropos, Roibu stie in ce si-a luat doctoratu'? sau doar i s-a comunicat ca i s-a oferit titlu' ca presupun ca semnatura o putea face si secretara.... ca stiu ca are la inventii, inovatii si alte jmekerii (asijderea Vera Preoteasa)... de te intrebi cand or fi avut ei atata timp.... sa si conduca platforma, si echipa de handbal, si gagici, si amante si afaceri si performanta, si plimbari...si...tot asa.... =))