CONSTANTA NU E MAZARE O NOUA PETITIE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția CONSTANTA NU E MAZARE O NOUA PETITIE


Musafir

#1

2014-05-14 05:15

PLAJA DIN MAMAIA(NISIPUL SI APA MARII)SUNT ALE ROMANILOR ,CARE CHELTUIESC BANI GREI PENTRU SANATATE. SA DISPARE MAFIOTII PLAJELOR,CARE OCUPA CU SEZLONGURI TOT LITORALUL MAMAIA.NU SUNTEM OBLIGATI SA DAM BANI PE SEZLONGURILE LOR.
Constantean

#2 Soseaua de coasta Constanta-Mamaia

2014-05-14 06:13

Alt abuz al stapanului Constantei...Atotputernicul Mazare, construirea acestei sosele va duce la distrugerea plajii Modern, cine va putea face plaja, sa se relaxeze si sa respire aerul curat la mal de mare...cu asemenea trafic la capul lui???? Dar ce le trebuie constantenilor plaja?

Musafir

#3

2014-05-17 12:40

sa scapam de mazare cat mai repede ..........intierea strangerii de semnaturi pt referendum sa scapam de mazare

Musafir

#4

2014-05-19 14:16


Jos "republica" Mazare!

Musafir

#5

2014-05-22 21:44

Cererea lui Mazăre e absurda,curios e ca Sova si Ponta pana in prezent sunt de acord.Nu cunosc cei doi adevarul sau sunt corupți de Mazăre?informati-va si veți constata ca in Europa porturile comerciale aparțin statului si sunt subordonate acestuia.
gheorghe
Musafir

#6 constanta

2014-05-23 13:27

portul constanta este construit de catre guvernul romaniei ,initiator regele carol I, bunicii mei au lucrat toata viata in port ca zidari pietrari ,incepand din 1895, tatal meu a lucrat in port la expeditii ,eu am lucrat intr-o firma de constructii 23 ani cu lucrari foarte mari in port , fostul ICH-CAGCH, multi constanteni mananca o paine din acest port, dar niciodata nu ne-am gandit sa avem noi portul ,foarte simplu : trebuie sa investesti multi bani cu amortizare pe lunga durata, din taxele locale nu ai bani pentru investitii in port. Primaria antebelica a facut investitii de genul Cazinou -ului sau Abatorul (1919 resp. 1936) acum veneticul de mazare le-a vandut sau e pe cale sa vanda, Sa se inteleaga : conf. codului comercial vechi "Statul,comuna" n-au voie sa faca acte de comert, dar ele puteau sa concesioneze proprietatile pentru firme care exploatau si dadeau redevente primariei . dar acume dece nu este asa? Portul Hamburg este construit de Hanseatische Freiestaat Hamburg, orasul liber hanseatic infiintat inainte de infiintarea chiar a statului german (acum 825 ani ) portul este al orasului ,din banii orasului , asta-i alta mancare de peste , mazare dezinformeaza din nestiinta sau cu buna stiinta. Sa terminam odata cu acest mascarici cared ne-a furat orasul ,acest venetic sa plece in satul lui unde s-a nascut ,sa ne lase in paca.