Vreau sa traiesc civilizat in Galati!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vreau sa traiesc civilizat in Galati!


Musafir

#51

2014-05-08 16:45

M-am saturat de incompetenti cu trei ape Siret,Prut,Dunare sa nu avem apa.
Felea Alina
Autorul acestei petitii

#52

2014-05-08 17:40

O fi avut sau n-o fi avut vreo influenta demersul nostru de a protesta, important este ca primarul Galatiului a postat pe Facebook urmatoarea informatie: "Din această seară, se reia furnizarea apei potabile către toate cele 40 de asociații de proprietari restricționate până acum."
musafir

#53

2014-05-08 18:27

Si pe site-ul Apa Canal este afisata aceasta informatie, cica inainte de alegeri...

Musafir

#54

2014-05-08 18:28



COMUNICAT: Reluam alimentarea cu apa la asociatiile de proprietari

Urmare recuperarii soldurilor restante de la cca.90% din asociatiile de proprietari din municipiul Galati, nivelul incasarilor in ultima perioada a depasit cu aprox.30% valoarea facturilor curente.

Acesta este motivul pentru care Societatea Apa Canal SA Galati a hotarat realimentarea cu apa potabila in program 24/24h a celor 40 de asociatii de proprietari, incepand de astazi, 08.05.2014.

Masura nu trebuie interpretata ca o incurajare la neplata. Monitorizam in perioada urmatoare platile efectuate de asociatiile de proprietari, in speranta ca acestea se vor mentine la nivelul actual, iar in luna iulie vom reanaliza situatia incasarilor, functie de care vom dispune masurile cele mai eficiente de recuperare a facturilor neincasate.
galatean

#55 contact separat

2014-05-09 07:30

Vreau bransament separat cu Apa Canal..... daca nu platesc atunci sa-mi sisteze apa curenta.... nu acum cand platesc!
L.B.

#56 Reluarea alimentarii cu apa

2014-05-10 15:08

Chiar daca au reluat alimentarea cu apa curenta eu doresc sa ma racordez individual, sa am de unde alege intre furnizorii de apa curenta, eliminarea intermediarilor si despagubiri pentru perioada in care am fost privat de serviciile pentru care am platit! Repet: haideti sa ne unim si sa-i invatam minte pe acesti manageri incompetenti! Acum este campanie electorala, dar dupa ce se va termina vor reveni la aceleasi PRACTICI ABUZIVE!
Gigi

#57 SC APA CANAL

2014-05-10 17:03

de ce nu vrea Apa Canal sa blindeze robinetii celor care refuza sa plateasaca? E cea mai simpla solutie;se emite un HCL, ca atatea care cuprind numai fantezii prin care cel care nu plateste timp de 3 luni i se intrerupe lui apa,nu la toti; asta este culmea nesimtirii, din partea acestui furnizor,care ii pedepseste si pe cei care le-a platit nesimtitilor apa timp de 3-4 ani;daca acum saracia nu ne mai permite sa intretinem paraziti, tot noi suntem pedepsiti? bravo! Halal management si gandire de oameni care se pretind cu studii superioare.Gigi
Felea Alina
Autorul acestei petitii

#58 Sa nu uitam ...

2014-05-12 08:42

Bun! Pentru moment problema furnizarii apei s-a rezolvat! Sa nu uitam insa: E campanie electorala! In iulie este cat se poate de posibil sa se produca din nou aceeasi situatie! Problema de fond nu s-a rezolvat!
Locatar asociatia 318

#59

2014-06-05 20:11

Nici macar nu au asteptat pana in iulie. Am primit deja notificare de la Apa Canal ca avem la dispozitie 10 zile pentru a face plata integrala a sumei datorate, in caz contrar se va proceda la debransare. Asta in conditiile in care asociatia din care fac parte nici macar nu e rau platnica, ci doar a avut parte de un administrator ce a delapidat suma respectiva. S-a inceput urmarirea penala, dar intre timp a decedat, asa ca suntem mai departe buni de plata. Iar eu personal nici nu eram mutata in bloc cand s-a intamplat asta. Deci, practic, nu datorez nimic nimanui si totusi nu am apa si nici perspective ca voi avea...