Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#776

2014-03-06 19:41

Pacat. Un simbol al Romaniei sa ajunga in acesta situatie neplacuta.Sper intr-o minune.
van_der_futen

#777 Subiect

2014-03-06 19:43

toti ne-am facut datoria si am reprezentat cu cinste tara acolo unde ne este locul. noi nu am inselat, nu am furat si nu am inselat pe nimeni cu nimic.
anduqu
Musafir

#778

2014-03-06 19:43

lasati-l pe Gica Popescu afara,nu merita un astfel de tratament pentru imaginea buna pe care a facut-o romaniei


Musafir

#779

2014-03-06 19:44

popescu liber
van_der_futen

#780

2014-03-06 19:45

in momentul in care a semnat cu firma fratilor becali si-a semnat sentinta. si-a facut-o cu mana lui!
musafir2

#781

2014-03-06 19:46

sete un cetatean care a furat si trebuie sa plateasca

Musafir

#782

2014-03-06 19:48

Nu-mi pot inchipui o nedreptate mai mare ,cred ca judecatorii care au pronuntat sentinta sint din niger sau sudan si sub nici o forma din romania ?oare ce fel de inima au?oare au vreun Dumnezeu de au putut fara nici o minima stringere de inima sa condamne un simbol al Rominiei la inchisoare,cine sint acesti neica nimeni, de ce nu apar cu nume prenume ca sa putem noi rominii sa-
i blestemam cu tot neamul de a nu stiu cita spita,miine acesti vinzatori de tara vezi doamne justitia o sa ni-i condamne si pe Caragiale,Eminescu,Nadia,Ilie si Gica (Hagi si Popescu)CAPITANUL generatiei de aur,CAPITANUL lui Ajax,Barcelona,Galatasaray a ajuns in spatele gratiilor ,rusine justitiei romine,rusine celor care nu ies in strada sa fie pus in libertate GICA,RUSINE NOUA TUTUROR ROMINILOR ca permitem ca niste nulitati sa trimita dupa gratii simbolurile Rominiei.asta imi intareste convingerea ca trebuie urgent decapitat acest monstru, MONSTRU numita nu PANDORA CI JUSTITIA, justitie care cica imparte dreptatea,dar ne murdareste ,ne intineaza memoria.Cine sint acesti handicapati sufleteste care au fost in stare sa faca asa ceva?

Musafir

#783 imi vine sa plang

2014-03-06 19:49

imi vine sa plang de neputinta cand realizez ca traiesc intr-o tara in care CAPITANUL ECHIPEI NATIONALE DE AUR a fost condamnat la puscarie trei ani si o luna cu executare desi procurorii cerusera trei ani cu suspendare. cat trebuie sa mai suportam mascarada si presiunea politicienilor pentru a isi face jocurile murdare. ESTE CEL MAI FRUSTRANT LUCRU CARE SA INTAMPLAT IN TARA ASTA.

Musafir

#784

2014-03-06 19:50

Pentru cei ce se bat cu pumnul in piept ca prejudiciat statul roman.Bun!!!In urma procesului se vor recupera cateva milioane de dolari de la cei 8.Si acum sa facem un exercitiu de imaginatie: cati bani se vor duce la sanatate sau educatie?Sa fim seriosi,toti vor DISPAREA IN CAMPANIA ELECTORALA care urmeaza.Fiti REALISTI

Musafir

#785

2014-03-06 19:50

Lasati-l pe Popescu liober, Faceti una si pentru becali ca nu are nicio vina saracul..... plus ca ajuta si o groaza de oameni.... dovada si faptul ca a facut-o si din inchisoare
van_der_futen

#786

2014-03-06 19:51

la puscarie! si gica si borcea si copos si mm si netoiu si becalotii si padureanu (batran, dar cat rau a facut amaratului de fotbal romanesc)!

Musafir

#787

2014-03-06 19:51

E oare in regula ca un judecator de 34 de ani, care era acum 5 ani doar judecator stagiar si care nu a avut vreodata responsabilitatea de a asigura vreun venit tip salpariu sau nu a condus nimic sa hotarasca peste 34 de ani de inchisoare, chiar si pentru niste indivizi altii decit popescu ce par sa fie penali?de unde bucuria asta de inchisoare pentru infractiuni economice? Ca daca ai lucrat tot timpul la stat, probabil ca ti se pare normal sa-ti intre banii in cont fara sa te zbati sa-i faci rost. In stilul asta o sa-i aresteze pe toti cei care fac afaceri de peste 500 mii eur, ca la noi legile sint facute sa iti inchida businessul. Si daca ii inchide pe toti cei care dau salarii, s-ar putea ca dna judecator tot sa nu inteleaga de ce nu-i mai intra banii de salariu in cont.Dar multinationalele astea care au subjugat toata tara chiar sint imaculate? Ca fata de ele justitia nu maie e asa independenta, nu le deranjeaza.

Musafir

#788

2014-03-06 19:53

Gica Popescu nu merita sa fie in inchisoare !!!!

Musafir

#789

2014-03-06 19:54

Nu ne. Omorati valorile
il_capitano (merda)

#790 Re:

2014-03-06 19:54

#4: -  

 Caraliul striga tare...lasa capul jos, mai hotule (evazionistule) mai... asa capitan (de nationala), asa rege ...asa fotbal, noi cei multi ne luam boccelutza in spinare si o taiem la munca pe 500 - 800-1000 ron cu transportul in comun (nu BMW, merz si alte masinutze de lux), parintii nostrii asteapta cu infrigurare pensii derizorii dupa ani greiar  de munca... iar cei 8 (si multi altii ca ei) fura milioane de EUR si ar trebui sa ne fie mila de ei ... Del Nido de la Sevilla si-a luat 7 ani pt evaziune, cam atat este pedeapsa si in Romania pt evaziune, oricum si-au luat putin (cititi legea evaziunii fiscale si veti vedea).. as semna o petitie, dar pt marirea pedepselor conform legii... daca ai fost capitanul nationalei te supui altor legi sau care-i smecheria... ne cerem scuze ca nu am reusit sa ajungem capitanul echipei nationale sa putem face evaziune de sute de mii de EUR... sau seful FRF sa luam renta viagera 50000 eur pe an...


Musafir

#791

2014-03-06 19:55

Respect si admiratie pentru un OM de valoarea precum Gica Popescu!

Musafir

#792

2014-03-06 19:56

Gica Popescu ne-a facut mandri ca suntem romani!

Musafir

#793

2014-03-06 19:58

important este sa invatam din greseli ! sper ca, macar dupa aceasta gafa imensa, cei care sunt in masura sa judece, sa o faca just ! avem criminali pe strada mergand nestingheriti, iar un om, un simbol pentru Romania, un idol peste generatii, care si-a recunoscut fapta, a platit, mai face si inchisoare 3 ani, 1 LUNA si 10 ZILE. cat de mult cantaresc aceste 1 LUNA si 10 ZILE !! nu cerem altceva in afara de dreptate !
van_der_futen

#794

2014-03-06 19:59

FRATI ROMANI! SIMBOL,SIMBOL DAR A FURAT! sa lasam sentimentalismele si sa judecam cu mintea. cati romani au furat doi coceni si au facut puscarie. ei au furat mult si pentru asta au fost condamnati. sa nu le mai plangem de mila. familiile lor sunt aranjate pentru zece generatii. nu le mai plangeti de mila. marea masa o oamenilor care muncesc cinstit nu au nici in visele lor cele mai frumoase atata bogatie.

Musafir

#795

2014-03-06 19:59

Avind in vedere ca s-a recunoscut vina si a achitat prejudiciul adus statului roman sustin gratierea fotbalistului GICA POPESCU
S-a arestat fotbalistul GICA POPESCU candidat la presedentia FRF pentru a fi promovat consilierul presedintelui TRAIAN BASESCU

Musafir

#796

2014-03-06 20:00

sa dea dumnezeu sal gratieze merita fiindca el a gresit nu a facuto cu intentit un om ca el care a fost pacalit de fratii becalii nu poate sta anchis pt o greseala care a recunoscuto si a si platit doamne ajuta

Musafir

#797

2014-03-06 20:01

vreau sa fie eliberat
van_der_futen

#798

2014-03-06 20:01

cum mai puteti numi un om dovedit infractor SIMBOL!!!

Musafir

#799

2014-03-06 20:02

pentru asa ceva ar trebui sa fie gratiera

Musafir

#800

2014-03-06 20:03

eliberati un simbol homosexualilor!!!