Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#576

2014-03-06 17:25

Gică Popescu. Te așteptăm.ca șef la FRF.doar tu poți schimba fotbalul Romanesc Grațierea lui. Gica!!! Care a adus. Mândrie României.și a făcut-o cunoscuta în lume

Musafir

#577

2014-03-06 17:25

este un simbol reprezentativ al Romaniei,daca a platit o data nu merita sa mai plateasca.

Musafir

#578

2014-03-06 17:25

AI FURAT.....ai incalcat una dintre cele zece porunci....si vei raspunde in fata lui DUMNEZEU.....iar aici pe pamant raspunzi in fata legi....de ce GICA POPESCU este mai presus de noi toti?...eu daca fur pe mine cine ma gratiaza?...de ce GICA si nu BORCEA sau

Musafir

#579

2014-03-06 17:25

nu este normal ca Gica Popescu sa fie inchis!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#580

2014-03-06 17:26

toti gresim in viata...dar pt.un asemenea om,care in atatia ani de zile nu a facut altceva decat sa ne faca mandrii ca suntem romani,nu cred ca o gratiere ar insemna prea mult.MULTUMIM GICA PT.TOT!!!!

Musafir

#581

2014-03-06 17:26

Fii tare Gică!!!

Musafir

#582

2014-03-06 17:26

Gratiere pentru Gica Popescu !!

Musafir

#583

2014-03-06 17:26

Sunt convins ca Gica Popascu nu merita sa fie acolo.Aveam si avem nevoie de acest om sa ne reprezinte in Europa, in lume, nu la inchisoare.Ca si in alte institutii ale statului si in Justitie au patruns oameni slabi, mult mai slabi ca alta data.Oameni frustrati care reprezinta cel mai mare pericol pentru o societate.Acesti judecatori, lasa oameni fara case , fara proprietati, fara drepturi cu atata usurinta, fara resentimente si vin sa condamna personalitati mai mari ca ei(Gica Popescu), acoperind mizerile pe care le fac in fiecare zi.
Un om scarbit de justitia din Romania.Justitie pentru marlani, submediocri, pentru paraziti ai societatii.
Dar daca am fi altfel ne numeam germani, englezi sau alte natiuni.
L-am urat pe Traian Basescu intotdeauna pentru multe.Dar daca este de acord pentru eliberarea lui Gica, inseamna ca m-am inselat, inseamna ca este si a fost si presedintele meu.Calitatea oamenilor mari este sa scoata tot ce este bun dintr-un om, nu sa creeze un animal, la fel ca el.
ing.Dumitru Popa, Cluj-Napoca

Musafir

#584

2014-03-06 17:26

Greseala recunoscuta este pe jumatate iertata. A recunoscut atunci cand a achitat suma catre stat. Cealalta jumatate este GRATIEREA.

Musafir

#585

2014-03-06 17:27

A fost un mare profesionist/ sportiv si se manifesta ca un om demn. A gresit "ajutat"... rusine natiei care isi terfeleste valorile...

Musafir

#586

2014-03-06 17:27

este strigator ;a cer
s a dus la firma fratilor becali care lau ingropat
ei sup ca sunt mafioti , sunt penali, vedeti ce au facut pe timpul lui ceausescu, lichele

Musafir

#587

2014-03-06 17:27

Acest mare om Gica Popescu merita gratierea.Ne-a adus bucurii imense .Ar trebui sa iasa oameni in strada sa-i ceara gratierea asa cum am iesit si la victoriile aduse de catre generatia lui.
Rusineeeee judecatorilor infractorii periculosi sunt liberi !!!!! Vom reusii impreuna toti.

Musafir

#588

2014-03-06 17:28

Fura altii cu sacii si nu i-a mai bagat nimeni la puscarie.

Musafir

#589

2014-03-06 17:28

Faptul ca a fost gasit vinovat si condamnat este deja pedeapsa luis Fifa Popescu. El trebuie sa fie liber.

Musafir

#590

2014-03-06 17:29

Gica Popescu este un simbol al fotbalului romanesc. Imi amintesc frumosele emotii pe care ni le-a daruit si cum, impreuna cu restul fotbalistilor din generatia de aur, m-a invatat sa iubesc fotbalul si a pus Romania pe harta internationala a acestui sport. Pentru mine a fost si ramane un erou.
vali

#591

2014-03-06 17:29

Luati aminte bine cei ce vreti sa faceti bine acestui neam.RUSINE

Musafir

#592

2014-03-06 17:29

Gica Popescu merita, pentru tot ce a facut pentru noi romanii, bucurandu-ne si facandu-ne mandri de atatea ori. Pacat ca s-a inhaitat cu clanul bkl. Sa fie de invatatura si pentru alti mari sportivi...oameni care e bine sa-si vada de sport si de casele lor, sa nu se bage in combinatii cu personaje dubioase.

Musafir

#593

2014-03-06 17:30

Daca orice parlamentar ar face ce a facut Gica Popescu pentru a ne bucura si a ne simti romani am trai mult mai bine. Gratiatil pe Gica Popescu

Musafir

#594

2014-03-06 17:30

Sa dea Dumnezeu, sa iasa cu bine din aceasta situatie neplacuta!
Politic Darius

#595 Gica Popescu

2014-03-06 17:30

eu sunt de parere ca trebuie sa faca inchisoare ... asta cred si ma cenzurez cu greu cand vad ca atatia oameni au inceput sa aiba astfel de initiative . Parca nu mai e normala lumea, chiar am prostit cu totul ... pana la urma ceea ce a facut el ca jucator si capitan al Barcelonei e una, iar asociarea cu verii Becali si smenuirea unor acte cu scopul de a insela statul e alta . Partea a doua si cea care i-a adus condamnarea , a presupus evaziune fiscala si obtinerea de foloase necuvenite, lucru care l-a si recunoscut si a si platit catre finante , dar asta nu schimba absolut nimic, tot hot ramane , nu unul de rand,ordinar , ci unul elevat si cu milioane de euro in cont si un ritm de viata pe care noi nu ni l-am putea permite nici daca ne-am inmulti averile, asa ca relax si lasati-i sa se caiasca cativa ani pt actiunile si faptele lor , racoarea-i face sa gandeasca mai limpede !

Musafir

#596

2014-03-06 17:31

Prin ceea ce a facut prin sport si cat a promovat Romania in decursul carierei de sportiv,cred ca ar trebui gratiat.Locul lui G.Popescu nu merita asociat cu al detinutilor de drept comun.Sa nu uitam ca imnul national a fost intonat de multe ori in timp ce reprezenta Romania din postura de capitan al nationalei de fotbal.

Musafir

#597

2014-03-06 17:32

Futu va in gat de sclavi cersetori...pentru ce ne cereti bani ca sa afisati voi flamanzilor mai multe zile.... Cere ti eliberarea si atat...nu va mai satura Al de sus

Musafir

#598 Re: Romania

2014-03-06 17:32

#2: valeriu - Romania

Asa este ; ai perfecta dreptate !!!


Musafir

#599

2014-03-06 17:33

Consider ca este o sentinta nedreapta, atata timp cat pentru omor din culpa cu 1,2 sau chiar 3 victime se da pedeapsa cu suspendare. Gica Popescu, a recunoscut ca a gresit si a achitat prejudiciul la prima constatare. Dincolo de aceasta fapta, este un exemplu de daruire, ambitie si munca pentru multi tineri. Nu merita sa stea in inchisoare iar prin atitudinea sa dupa constatarea faptei, a dovedit ca nu are nevoie de "reeducare".

Musafir

#600

2014-03-06 17:34

Domnule Băsescu va rog gratiati,l pe Gică Popescu!!!