Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#1426

2014-03-07 09:03

La comuna GRADINILE ,din 1800 de locuitori .1799 ar semna aceasta petitie ,a fost idolul intregii regiuni OLTENIA ,nu merita asa ceva ,A FOST CEL MAI BUN AMBASADOR AL ROMANIEI ,DATORITA LUI AM DEVENIT RESPECTATI PE VREMEA CAND JUCA LA BARCELONA ,DE INTREAGA SPANIE ,SI DE TOATE TARILE UNDE A JUCAT FOTBAL !!!

Musafir

#1427 Cati s-au gandit la asta

2014-03-07 09:06

Sunt multi care spun ca si de aceasta data Basescu este vinovat (sunt scarbit de toata clasa politica din Romania, dar de data asta le dau dreptate).
Cum naiba se face ca Popescu care era candidatul principal la presedentia FRF este condamnat cu o zi inainte de alegeri (deci nu mai are cum sa candideze fiind arestat), iar presedinte la FRF iese un personaj de 29 de ani de care foarte multi nu au auzit pana acum, si care ca sa vezi ce coincidenta - a lucrat la Cotroceni pentru Basescu fiind consilier prezidential.
Basescu mi se pare diabolic in gandire - castiga de 2 ori cu aceasta ocazie. A iesit cine a trebuit la FRF, iar el atunci cand va considera ca va avea nevoie (din punct de vedere electoral pentru el dar si pentru "academiciana" lui de fata europarlamentar) il va gratia pe Popescu.
Parca vad ca acum la alegerile pentru europarlamentare va fi gratiat Popescu sau Becali, iar la alegerile pentru presedentie (atunci cand Basescu va sustine propriul candidat) va iesi celalalt care ramane dintre cei 2.
Mi se pare destul de mare coincidenta ca sa para doar un zvon (mai ales ca sunt multi oameni din sistem care afirma ca daca Popescu nu candida la FRF ar fi luat cu suspendare)


Musafir

#1428

2014-03-07 09:07

Un om ca Gica nu trebuie bagat in aceeasi oala cu toti golanii si cu toti batausii,borfasii si derbedei acestei tari.Respect Gica iar daca dn-l presedinte are ceva in gandirea sa sa faca ce vrea toata TARA..........MULTUMESC!!!!!!!!!
greu

#1429 Gica Popescu capitanul nostru al tuturor!!!

2014-03-07 09:08

Sper ca cei din conducerea tari sa il gratieze pe Gica Popescu, sunt alti care ar trebui sa ajunga acolo si nu sunt, el chiar nu merita, sper ca dorinta noastra a tuturor romaniilor sa ne fi indeplinita iar capitanul nostru sa fie liber.Doamne Ajuta!!!
kiss_charles

#1430

2014-03-07 09:08

Totusi Gica a fost cineva in Romania și a făcut o greșeală influențat de borfasii de Copos si Becali.Si asa a rămas in curul gol.Sant criminali in Romania care umblă liberi

Musafir

#1431

2014-03-07 09:08

Sa invatam sa ne respectam valorile.
Marius

#1432

2014-03-07 09:09

Daca ii dadea cu suspendare era echitabil. Dar sa-i dai cu executare mi se pare prea mult. Nu a omorat pe nimeni.

Musafir

#1433 Re:

2014-03-07 09:09

" MARE PARTE A AVERII SI-A FACUT-O PE MUNCA CINSTITA ,MUNCIND PE TEREN PENTRU EA DAR SI PENTRU TRICOLOR PE CARE L-A ONORAT "

eu cred ca esti dus cu pluta .

Asa cum ai spus " MARE PARTE A AVERII SI-A FACUT-O PE MUNCA CINSTITA" . Sunt sigur ca faza cu transferurile nu e singura musca de pe caciula "baciului" Cum a onorat tricolorul asa la si calcat in picioare cu tot cu romani din ea . Mi-ar placea sa fie gratiat si sa i se gaseasca un alt dosar .

Cum in tara asta se sta la puscarie pentru infractiuni minore , gainarii, de ce sa nu stea unul care fura milioane . Problema de fapt este ca nu stau toti care fura milioanele tarii .

Ce oameni buni are tara asta saraca . Va ganditi toti la gratieri dar nu va ganditi ca bani care se fura din astfel de afaceri ne maresc noua cheltuielile .

 


Musafir

#1434

2014-03-07 09:10

gica popescu este un om special pentru romani. pacat de ce I se intampla. nu comentez decizia , nu stiu adevarul, dar sunt atati alti vinovati in libertate.
Mario

#1435 Motivare

2014-03-07 09:10

De ce pedepseste statul evaziunea fiscala ???
Statul uraste concurenta.

Musafir

#1436

2014-03-07 09:11

Ajutati va rog

Musafir

#1437

2014-03-07 09:13

Vreau ca Gica Popescu sa fie eliberat!!

Musafir

#1438

2014-03-07 09:15

Nu trebuia sa fie condamnat
Mario
Musafir

#1439 Eliberati valorile Romaniei!

2014-03-07 09:15

Romania a fost cunoscuta in lume prin intermediul sportivilor si nicidecum a politicienilor sau a altor pierde vara, de care ne ocupam zilnic la toate emisiunile TV. Gica Popescu face parte din gloria sportivilor care au contribuit la recunoasterea noastra nationala in Europa si in lume, deci este o rusine sa fie dupa gratii, impreuna cu totii derbedeii, hotii, violatorii, ucigasii sau alti delicventi ai tarii noastre. Din pacate multi dintre cei enumerati sunt chiar liberi. Sunt intru torul de acord cu eliberarea imediata a lui!!!


Musafir

#1440

2014-03-07 09:15

Dintre cei 8 este singurul care merita acest lucru

Musafir

#1441

2014-03-07 09:16

Free Gica

Musafir

#1442

2014-03-07 09:21

Sunt convinsa ca daca avocatii erau bine alesi...nu se ajungea ca Gica Popescu sa fie inchis !
Fiind singurul care a platit o parte din prejudiciu, acum ceva vreme, merita o alta hotarare ! Refuz sa cred ca afacut-o cu buna stiinta, stiam ca are coloana vertebrala!Si mai cred ca ar fi trebuit sa ceara sfatul lui Gica Hagi, pe care-l respect pentru tot ce a realizat pana acum !

Musafir

#1443

2014-03-07 09:21

Am dovedit, inca o data, cat suntem de rai si de mici. A-ti distruge simbolurile, a te prezenta tu in fata intregii lumi cu o fata mai urata decat o prezinta cei mai aprigi dusmani ai poporului roman, reprezinta o dovada de prostie nemasurata.
Domnul Presedinte Basescu are ocazia de a repara aceasta mare nedreptate, de a dovedi ca, totusi, ne respectam valorile, ca suntem un popor demn.

Musafir

#1444

2014-03-07 09:22

un asemenea om care o adus atata fericire in inimile romanilor si nu numai nu merita sa fie condamnat.Gica popescu este un ambasador al romaniei precum Nadia Comaneci,Ilie Nastase, Ion Tiriac ,Hagi,si multi alti care au facut ceva pt Romania,prin sporturile care le-au practicat.Ar trebui sa se tina cont si de acest aspect atunci cand se ia o decizie judecatoreasca.
Traim intr-o tara a nedrebtatii ,unde criminalii umbla liberi pa strazi iar cei care au gresit mai putin sunt inchisi.ROMANIA TREZESTE-TE.

Musafir

#1445

2014-03-07 09:22

free gica popescu
rusalin

#1446

2014-03-07 09:23

E tara in care o batrana fece puscarie pentru ca a lucrat pamantul vecinului sau in care un sarac care a furat 2 oua e arestat si condamnat. Gica nu merita asa ceva. Sa mearga Voiculescu la puscarie.

Musafir

#1447 la puscarie

2014-03-07 09:26

A fost alegerea lui sa faca matrapazlicuri si a fost prins, asta e.
Acuma fotbalistii sint mai presus de lege, sau ce??

Musafir

#1448

2014-03-07 09:27

Aceasta incalcarea a legii de care a fost gasit vinovat este umbrita de anii de glorie de care am avut parte...mereu vor fi oameni care merita sa li se faca o exceptie!

Musafir

#1449

2014-03-07 09:31

Free Gica Popescu

Musafir

#1450

2014-03-07 09:32

Nu cred ca acest om ar trebuii sa faca inchisoare mai ales ca si-a recunoscut vina , a achitat datoria catre stat.Ce repede uitam ,ce repede ne aruncam la gunoi idolii.Am uitat cand ne bucuram sau plangeam alaturi de ei , cand ne scoteau in strada victoriile lor cu care ne identificam,am uitat ca ei ne-au adus unele din putinele bucurii pe care le-am avut.Am uitat.
Mare pacat.