Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#1151

2014-03-07 01:56

....

Musafir

#1152

2014-03-07 02:13

Ne-a facut sa fim mandrii ca suntem Romani ,deatatea ori , ani la rand ,ar fii pacat sa ai antoarcem spatele ,va multumim ...

Musafir

#1153

2014-03-07 02:24

Un campion la ananghie cum nu a mai fost niciodata, Dumnezeu sa ii dea putere sa treaca peste aceste zile grele,credeam in el mai mult ca niciodata ca il va izgoni pe Mircea Sandu si fotbalul romanesc sa intre pemainile unui profesionist,pedeapsa pe care a primito Baciul as adauga-o fratilor Becali...Dupa parerea mea ei sunt capii acestor transferuri buclucase,Gica Popescu nefacand altceva decat sa urmeze un obicei al anturajului,tinand cont de experienta redusa in impresariat in perioada in care s-au facut transferurile,sper si inca mai cred in el ca ,cu ajutorul lui Dumnezeu dar si al nostru sa scape rapid si sa preia cat mai curand fotbalul romanesc sub aripa lui cum au stat atatea echipe pe care le-a ,pastorit' si sa avem parte de un manageriat exemplar si de o transparenta care sa arate adevarata valoare si prestanta a unui campion.Bafta multa Baciule!!!

Musafir

#1154

2014-03-07 02:24

Sunt pentru justitie dar aici sa depasit. Nici in Canada nu facea puscarie unul ca el. Faptul ca daduse o parte inapoi era ok. Numai daca refuza si restul de plata atunci da, facea puscarie. Pana la urma este mai important prejudiciul pentru stat. Mai mult o parte din cei opt nu vor mai aduce benificii statului punandu-i la puscarie. Mihai Stoica, Fratii Becali, Borcea, Copos mai aducea beneficii Romaniei. Eu in locul lor acum mi-as luat tot din Ro si as pleca. Sa fure politicienii ca ei au imunitate. Este bine ca sa inceput cu dreptate si justie dar sa exagerat. Numai criminalii, violatorii, talharii, batausii ar trebui sa stea la puscarie. Lor li se pot lua banii si cu asta basta. Tot ar suferii dar asta ar fi problema lor ca nu ia facut cum trebuie. Cred ca in spatele judecatoarelor este cineva. Cunosc ce este in casa lor(in general) si stiu ca in Ro este inca influenta. Nu se poate schimba poporul in 24 ani. Va trebui sa treaca inca 50 ca sa se vada ceva. Eu mi-am retras copilul de mic din acesta tara ca sa aiba alta viata. Si am reusit. "Eu am pierdut" vb lui Chirila dar macar el nu mai are in mentalitate cuvinte ca tranzitie, comunist, spaga, etc. God bless Roumania !

Musafir

#1155

2014-03-07 02:27

Cel mai bun jucător de fotbal dupa hagi,la cîte a facut ptr rominia asta merita????dar criminali ca Huidu nu se mai duc la pușcărie ??????in ce tara trăim????fffrrrrreeeee gica popescu!!!!!

Musafir

#1156

2014-03-07 02:35

Buna ziua, numa atat vreau sa va spun ca mie rusine ca sunt Roman ca si la noi niciunde bine ca stau in libertate oamenii care dau in cap si fura in fiecare zi si pe aialalti care au facut ceva pentru tara asta si încă fac ii băgati la pușcărie daca stam bine sa ne gândim toată lumea face Șmecherii ca nu ai cum sa trăiești in romania fara sa nu faci ceva ilegal asta ii adevarul. Gica Popescu nu isi merita locul acolo unde ii si sper ca Dumnezeu ii sus si vede ce se întâmpla in romania. Gica Popescu all the way

Musafir

#1157

2014-03-07 02:40

Prin astfel de "jonglerii comandate" se denigreaza imaginea unei tari, a unei natiuni care nu este in fata intregului mapamond decat " o lume a 3-a",plina de hoti,violatori,hakeri si curve!! dar oare acesti sportivi pe care federatiile romane l-e plateau cu nimic,nu numai in acele timpuri...si mai ales aceasta emblema a romaniei care si-a declarat vinovatia si a predat statului prejudiciul...asa trebuie rasplatit!? om fara scrupule nu e el...ci acela ce a "ordonat" sentinta lui!

Musafir

#1158

2014-03-07 02:46

merita iertat!

Musafir

#1159

2014-03-07 02:51

JOS basescu!

Musafir

#1160

2014-03-07 03:13

Gica Popescu ne a scos pe noi romanii in strada de bucurie !!In acele momente am fost mandru ca sunt ROMAN ..Generatia lor au facut cunoscuta lumii intregi ROMANIA !!!

Musafir

#1161

2014-03-07 03:16

este si va fi un simbol,nu merita aceasta umilinta,pacat

Musafir

#1162

2014-03-07 03:32

SA FIE GRATIAT GICA POPESCU
mihai

#1163

2014-03-07 03:33

Sunt curios cati dintre toti cei care arunca cu pietre acum ar fi returnat banii statului cand a inteles ca a facut o prostie.Cred cu tarie ca influenta fratiilor Becali si necunostinta au facut sa greseasca.Va rog sa faceti si voi ce a facut Gica Popescu pentru Romania si apoi sa vorbiti de rau un astfel de om.

Musafir

#1164

2014-03-07 03:33

Sunt alți care merita intradevar sa stea după gratii

Musafir

#1165

2014-03-07 03:36

Gica nu merita inchisoarea
el nu este ca ceilalti
trebuie iertat pentru ca a fost si este
e o valoare a sportului romanesc

Musafir

#1166

2014-03-07 03:38

Evaziunea trebuie ERADICATA!GICA POPESCU merita sa fie amnistiat,pentru noi si pentru sufletul nostru.Ajuta-l Doamne!

Musafir

#1167

2014-03-07 03:40

jos Basescu

Musafir

#1168

2014-03-07 03:54

Este un exemplu pozitiv faptul ca autoritatile statului iau masuri impotriva celor care fraudeaza statul, dar ce facem cu marii evazionosti imbogatiti peste noapte prin inginerii financiare care au saracit statul roman. Gica Popescu este reprezentativ pentru Romania, era un simbol al fotbalului nostru care ne-a facut sa fim mandri ca suntem romani.Cred ca exista si alte solutii de aplicarea legii pentru astfel de oameni, chiar respectand principiul tratamentului egal, care de fapt este incalcat constant in cazul oamenilor politici si protejatilor. De ce sa nu "protejam" si o valoare recunoscuta?

Musafir

#1169

2014-03-07 04:11

Esti liber, capitane, altii sunt inchisi!

Musafir

#1170

2014-03-07 04:12

sa i se ofere gratierea si sa fie elibrat atat Gica Popescu cat si ,Gigi Becali sau alti care ne-au sustinut Romania si li s-au facut o nedreptate de cae justitie.
VLAD TEPES

#1171 HALAL JUSTITIE !

2014-03-07 04:17

Asta defineste JUSTITIA din ROMANIA. Comentariile nu isi au rostul.


Musafir

#1172

2014-03-07 04:20

alti au furat mai mult si nu fac puscarie nu au facut nimic ptr romania el a facut ceva in lume si in europa nea facut sa fim mandri ca suntem romani

Musafir

#1173

2014-03-07 04:21

Nu merita sa stea in puscarie

Musafir

#1174

2014-03-07 04:27

Daca Gica Popescu "unul din cei mai minunati oameni din cati am cunoscut pana la varsta mea-mandria romanilor,cinstit,corect,intransigent,si cu toate calitatile pe care daca le insir,umplu 3 pagini"-a fost condamnat pentru ca era un PERICOL PENTRU MAFIA DIN F.R.F.-ce pretentii sa mai avem la "DREPTATEA JUSTITIEI ROMANESTI"??? RUSINE,RUSINE,RUSINE si PENTRU CEI CE L-AU ACUZAT SI CONDAMNAT,dar si PENTRU CEI CE VOR STA IMPASIBILI SI NU VOR LUA ATITUDINE !!!!

Musafir

#1175

2014-03-07 04:46

e deja prea mult pentru acest om! nu face parte din aceiasi categorie cu ceilalti condamnati, a recunoscut vina, a platit prejudiciul.....a facut mult bine romaniei....merita o recompensa din partea statului roman!