Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#8451

2014-01-17 04:23

TOATE JIGNIRILE ADUSE DE ACEST DEMIS SE PARE CA SUNT MERITATE ! DACA NICI CU 7,4 MILIOANE DE VOTURI NU S-A REUSIT DEBARCAREA LUI ASA MERITAM. ALIANTA USL ESTE F SLABA SI PREOCUPATA DOAR DE REPLICI ACIDE INTRE SEFII DE PARTID... PENTRU ASTA I-AM ALES ?
PE INTREAGA PLANETA NU CRED CA EXISTA UN CONDUCATOR DE TARA CARE SA-SI JIGNEASCA IN ASEMENEA HAL PROPRIUL POPOR ! MA INTREB , FIGURANTII DIN PARLANENTUL EUROPEAN SUNT SI SURZI SI MUTI ?

Musafir

#8452

2014-01-17 04:23

felicitari pentru initiativa , dar din pacate sunt inca destui cei care cred ca bietul domn Basescu este de fapt o victima. Victima alcoolului din cap probabil. Ne-am saturat de toata aceasta mojicie, de aceasta atitudine de Tanase Scatiu . DL presedinte ...nu e bine , nu e bine !!!!!!!!!! ca Romania nu e mosia ta si noi iobagii legati de glie. Du-te frate , ti-am spus de acum 2 ani .....DU-TEEEEEEE SI LASA-NE. Lasa-ne cu analfabeta pe care ai facut tu in stilul tau si ai dus-o la Bruxelles, cu astalalta care este ...regina neincoronata a notarilor. si in final o mentiune pentru cei mai tineri care vor citi probabil acest comment .lozinca de baza cand lui nenea Traian nu ii cade bine cate ceva este : ""Voiculescu e un securist"" Dar tu ce dracu ai fost ? O fii foast dar era din aia destepti , ca Romania in acele timpuri mai si exporta cate ceva , ca se muncea , si cei care lucrau in acest domeniu nu aveau de ales daca doreau sa isi faca meseria . dar intre securistul lucrator in comertul exterior si care chiar facea performanta , si securistul de tip Basescu care facea "performanta"latrand si mergand pe a turna pentru a promova , este mare diferenta , mare de tot.cu stima , mihaela marinescu

Musafir

#8453

2014-01-17 04:25

Un gest nepotrivit pentru un presedinte.ne_am saturat,sa plece.

Musafir

#8454

2014-01-17 04:25

nu pot sa cred ca este mai greu de eliminat acest om execrabil

Musafir

#8455

2014-01-17 04:25

Demisia si la puscarie pentru tot raul facut romanilor in cei 9 ani de mandat......

Musafir

#8456

2014-01-17 04:25

Jos mitocanii. Nu au limite în tupeul lor.
Daca nu prin vot poate vom reusi cu jalba în protap.

Musafir

#8457

2014-01-17 04:25

cu peste 100000 de semnaturi se pot face initiative legislative;nu-i mai practic sa ne facem noi legile?

Musafir

#8458

2014-01-17 04:26

Diavolul trebuie sa fie in puscarie; acolo e locul lui si al caricaturilor care au reusit sa umileasca mandrul nostru popor, sa-i schilodesca sufletul si sa-i ia Speranta. Drepatea o va face Dumnezeu, dar noi trebuie sa oprim raul, AZI!

Musafir

#8459

2014-01-17 04:27

Semnez petitia, dar nu cred ca acest presdinte al nostru cu care ne-am priopsit cu ajutorul unor concetateni de ai nostri isi va da demisia .El este un bolnav de o boala genetica pe care eu as denumi-o" sindrom conflictual " , sindrom care , acum spre sfarsit de mandat se acutizeaza. Cred ca doctorii ar putea sa-i recomande si ei acelas tratament "demisia". Asa sa ne ajute Dumnezeu . !

Musafir

#8460

2014-01-17 04:27

Demisia, luata imunitatea si explicatii ptr. toate dosarele pe care le are acest infractor......

Musafir

#8461

2014-01-17 04:28

Felicitari Antena 3 pentru modul profesional si obiectiv in care va desfasurati activitatea si prezentati realitatile vietii de zi cu zi in Romania.
Este strigator la Cer si impotriva tututor normelor de decenta si de bun simt, modul in care acest individ Basescu Traian intelege sa respecte legea fundamentala in stat si cetatenii.
Acest individ este bolnav de isterie, putere si obsedat de a detine controlul absolut. Nu ma simt reprezentat de acest asa zis presedinte. Este presedinte prin frauda si furt, ori cine fura este infractor. Eu nu creau sa jignesc pe nimeni, dar as vrea sa nu-mi fie rusine ca sunt roman nici la mine in tara dar nici acolo unde am plecat sa muncesc cinstit dupa mai bine de 20 de ani munciti cinstit in Romania. Acest individ in ultimii 10 ani a creat o imagine nefavorabila tarii pe care prin frauda si despotism o conduce. Si este foarte simplu sa ne dam seama ca se teme, se teme pentru ca nu este un om cinstit si corect, pentru ca jigneste si discrimineaza proprii cetateni ai tarii si se teme pentru ca nu respecta legile tarii.
Este un ... om ... plin de ura si de rautate personala, dispret si agresivitate. Este agresiv cu oricine nu impartaeste punctul sau de vedere, cu presa, cu cetatenii dar si mai grav, este agresiv cu copiii. Ma refer aici la acel copil lovit peste fata cu dosul palmei si o tara intreaga indiferent de culoarea politica, a vazut acest lucru.
Rusine sa-i fie.
Nu ma simt si refuz sa fiu reprezentat oriunde in lume de un asemenea ... presedinte.

Musafir

#8462

2014-01-17 04:29

este de neimaginat ce se întâmplă în România. Este incredibil la câtă minciună se pracică în numele interesului personal.Oare când ne vom trezi, noi românii?
vanatorul

#8463

2014-01-17 04:29

va mai amintiti ce a promis in 2004 ? 1. sa-l bag la puscarie pe coruptul de nastase 2.sa fac o romanie moderna 3.sa traiti bineeeeeeeeeeeee !si ce a realizat cel care a inventat minciuna? doar pe prima .ar fi realizat oare si pe celelate doua daca ar mai stat vreo 3oo de ani ?

Musafir

#8464

2014-01-17 04:30

nu sunt de acord ca acest om sa ma reprezinte ca presedinte ci sa fiw acuzat de TERORISM impotriva proprei tari pe care o conduce cu ajutorul "externului"si pt ei nu pt noi , cetatenii ei!

Musafir

#8465

2014-01-17 04:30

Basescu este un presedinte care a facut mai mult rau romanilor, decat bine, caruia nu i-a pasat nici macar o secunda de soarta celor care l-au ales. Pentru ca a inselat asteptarile celor mai multi romani, solutia onorabila pe care ar trebui s-o adopte, ar fi demisia.

Musafir

#8466

2014-01-17 04:30

Am putea scrie romane, cei drept cu subiecte enervante pentru azi si viitor. Ne vom aminti despre nemernicul asta si nenorocitii lui care l-au inconjurat,ca despre alt tampit, bolnav,..........M-ar bucura sa aiba aceeasi soarta, macar 25%.
gogu duru

#8467

2014-01-17 04:31

asta e satana ,vorba lui becali...

Musafir

#8468

2014-01-17 04:32

De ce oare trebuie sa mai suporte romanii inca 10 luni un presedinte mitocan?

Musafir

#8469

2014-01-17 04:32

demisia cat mai repede a unui om care nu-si iubeste poporul.

Anonymous

#8470

2014-01-17 04:32

oare dumnezeu vede ?

Musafir

#8471

2014-01-17 04:33

Tovarase TRAIAN, va somez sa va cereti scuze reporterului care v-a interpelat sau daca este prea mult, sa numai participati la nici-o conferinta de presa!!!!!!!!!!!!
Chiar daca singurele "profesioniste" din Romania sunt Elena Udrea si cele doua fiice, nu aveti dreptul sa va comportati asa cu un profesionist.
Este un atac la presa care nu va ridica in slavi ca pe vremea RAPOSATULUI!
RUSINICAAAAAAAAAAAAAAA!

Musafir

#8472

2014-01-17 04:33

Am semnat aceasta petitie in speranta (speranta moare ultima,nu?) ca individul ce ocupa pe nedrepy scaunul de la Cotroceni, mai are un dram de onoare si da curs petitiei semnata de poporul pe care cu atata ura il dispreyuieste. (Traiane, reciproca este valabila!) De aceea as dori schimbarea formei de stat a Romaniei din republica in monarhie, sa nu ne mai trezim cu vreun alt derbedeu in fruntea tarii ca vad ca amatori sunt destui.
Alis

#8473

2014-01-17 04:34

Toate abuzurile din societatea românească există,deoarece românii nu sunt uniţi în afirmarea spiritului civic.

Anonymous

#8474

2014-01-17 04:34

i-mi este rusine ca l-am votat prima data , in 2004


Musafir

#8475

2014-01-17 04:34

Acest individ de cand a intrat in politica nu a urmarit alceva decat sa faca tot ce este posibil sa se inbogateasca el si toata familia au adunat bani cu carul si acum cumpara hectare de pamant din bani obtinuti ilegal Trebuie sa fie tras la raspundere daca mai sunt procurori in tara asta care sa aiba acest curaj sa scoata toate dosarele lui care au fost stopate de imunitate si sa fie rejudecate asa cm trebuie conform legii.