Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#28551

2014-01-19 07:47

Din pacate ascensiunaea lui Traian Basescu la conducerea tarii se datoreaza in buna masura prostiilor si greselilor facute de PSD si oamenii acestuia,pe deoparte iar pe de alta parte faptului ca Traian Basescu a stiut sa-i minta pe romani sa-l voteze si a doua oara.Speranta mea este ca pe parcursul vietii pa care o mai are de trait va plati daca nu in fata justitiei pamantene in fata justitiei Divine

Musafir

#28552

2014-01-19 07:48

Cand a fost prima data ales Basescu, ca presedinte, am fost foarte suparata. Am vazut, de atunci, in el, un om prefacut, fals, un actor care plange la comanda.
Cand a fost ales a doua oara ca presedinte am plans eu. Cand a cazut referendumul in defavoarea romanilor, imi faceam planuri sa plec din tara.
Nu stiu daca se cunoaste ca multi cetateni din satele Ardealului nu au fost lasati sa participe la referendum de primarii PDL (au fost amenintati).
Acest om ne-a mancat 10 ani din viata.
Doamne ajuta sa scapam de el, ca a facut mult rau romanilor !

Musafir

#28553

2014-01-19 07:48

Vreau sa plece acest monstru ce lam votat ca un prost.

Musafir

#28554

2014-01-19 07:48

La puscarie se bea doar apa?

Musafir

#28555

2014-01-19 07:49

JOS basescu NUMAI PIEDICI PUNE GUVERNULUI SI PARLAMENTULUI in loc sa-i ajute in vederea mersului in mai bine a ROMANIEI !

Musafir

#28556

2014-01-19 07:49

Confirm semnarea petitiei

Musafir

#28557

2014-01-19 07:49

tot inainte va sustinem

Musafir

#28558

2014-01-19 07:49

NU SUNTEM CETATENI DE RANGUL DOI!

Musafir

#28559

2014-01-19 07:50

E groaznic ce se intampla cu asa zisul presedinte al Romaniei.Este un om fara valoare,educatie, bun simt si in cateva cuvinte este un promoter al inculturii, nesimtirii, badaraniei, lipsei de profesionalism.Este un penibil atat el cat si fiicele si acolitii lui care nu cunosc bine nici limba romana

Musafir

#28560

2014-01-19 07:50

numai cand il vad mi se face scarba,asa ca prefer sa schimb imediat postul cand acest personaj odios mai rau decat cel dinainte de 1989 apare pe micul ecran si apropo de mafia din Romania,se stie demult timp ca aceasta a cuprins toate institutiile statului si capul sau seful cel mare este insusi Basescu

Musafir

#28561

2014-01-19 07:50

Sa fie pedepsit pentru raul pe care ni-l face zi de zi,nu poate sa ma reprezinte atata timp cat nu l-am dorit ca presedinte.Ajunge cu rautatile...!
j

#28562 JOS BASESCU

2014-01-19 07:50

DEMISIA basescule ,ne faci tara de ras si numai bete in roti ne bagi

Musafir

#28563

2014-01-19 07:50

Sa scapam cat mai repede de canceru ce mananca romania!

Musafir

#28564

2014-01-19 07:50

sunt vaduva de curand sotul meu a fost ofiter si anul trecut a decedat rapus de o boala crunta era dintre cei caruia pensia i-a fost diminuata in urma recalcularilor si revizuirilor in luna mai a decedat rapus de un cancer.La momentul decesului am optat pentru pensie de urmas si mi s-a acordat jumatate din pensia pe care a avut-o el in momentul decesului dar ce sa vedeti in luna septembrie anul trecut am primit o noua recalculare si revizuire a pensiei sotului meu decedat in luna mai prin care din nou i s-a diminuat din pensie lui care era decedat din luna mai si implicit pensia mea de urmas a fost diminuata am asteptat crezand ca din luna octombrie conform noii legi 241/2013 voi primi si eu jumatate din drepturile ce le-a avut el la sfarsitul anului 2010 am facut contestatie in luna octombrie 2013 dar nu am primit nici un raspuns.Legea 241/2013 spune ca pensiile diminuate ca urmare a recalcularii revin la nivelul decembrie 2010 si asi vrea sa stiu de ce in cazul sotului meu nu s-a aplicat legea si daca se poate recalcula pensia (pentru a n.oara )unui om dupa decesul lui la patru luni macar sa-mi fi dat jumatate din pensia lui in plata la data decesului poate cineva sa ma lamureasca in acest sens?

Musafir

#28565

2014-01-19 07:52

JOS BASESCU

Musafir

#28566

2014-01-19 07:53

doresc sa se termine bataia de joc cu care ne trateaza acest individ, dar imi este frica sa nu fiu si eu anchetat de procurorii aserviti acestui individ.
JOS BASESCU

#28567 JOS BASESCU

2014-01-19 07:53

DICTATORUL NR 2 AL ROMANIEI=DEMISIA !

Musafir

#28568 Re:

2014-01-19 07:55

#28466: dan voiculescu(felix) -

Iti urez sa iti urmezi conducatorul acolo unde va ajunge

sa nu te desparti de el niciodata !


Musafir

#28569

2014-01-19 07:56

de ce nu anvatam odata din trecut? de ce toleram an continuarie dictatura?


Musafir

#28570

2014-01-19 07:57

Este nedemn pentru un presedinte asemenea esiri necontrolate,nu are ce cauta sa ne reprezinte.Sa ne lase,este o rusine asa un presedinte.

Musafir

#28571

2014-01-19 07:57

Divina ii prostanacul ca-l avem pe marinarul la carma Romaniei
Heil Hitler

#28572

2014-01-19 07:57

"TREZITI-VA" oameni buni. Nu vedeti ca toti politicienii nostri de dupa 89, hoti de tara, ne-au furat toata tara, au vandut tot, au inchis toate fabricile. Voi stiti ca si acum, cand noi vb aici, astia vand o parte din Transgaz, o parte din Transelectrica, vor sa vanda Oltchimu, vor sa vanda CFR. etc...Voi stiti ca pe noi si anul acesta, cu toate ca nu e zapada, ne costa 4000euro/km dezapezirea, cand in Finlanda e 1000euro.

Jumatate din forta de munca a plecat in strainatate sa spele la cur babele, sa le culeaga capsunile si portocalele, am ajuns sclavii lumii, in loc sa stam in tara sa ne educam copii, mergem afara si nu ii mai vedem cu anii...ce tragedie..fiindca aici totul a fost pus pe butuci.

Treziti-va. Nu intelegeti ca toti politicienii nostri, doar se rotesc la furat tara

Si de ce ei ne fura tara? Pentru ca nimeni nu ii deranjeaza. Ne-au dezbinat, impartindu- ne in iliescieni si anti-iliescieni, in basisti si anti-basisti, ne-au redus la tacere, fiindu-ne frica sa vb si in familie, ne injuram ca chiorii intre noi, in timp ce ei chefuiesc impreuna.

Oameni buni, hai sa ne unim, sa iesim in strada cu sutele de mii si sa le spunem politicienilor ce vrem noi si ce trebuie sa faca ei pentru tara, si nu doar pentru ei sa faca. Ia sa vedeti ca nu or sa isi mai faca ei de cap, sa vanda tot, sa fure tot, daca o sa ne vada pe toti in strada.

"Treziti-va" o data. Nu intelegeti ca ei "chipurile" se cearta intre ei. De fapt ei astfel ne manipuleaza si ne tin dezbinati, impartiti. Nu intelegeti ca ei vor sa ne tina needucati, saraci si prosti, pentru a ne putea manipula (a ne prosti cu o galeata sa ii votam). Vor sa prosteasca si sa pacalasca lumea, spundu-le ca ei "dau" nu "iau" ca altii, si vezi Doamne ce buni sunt ei; ca ei dau nu stiu ce ajutoare sociale, ca va pacalesc dandu-va nu stiu ce sarmale si fasole. Nu domnilor, nu sunt deloc buni prin asta, ca nu dau nimic din banii lor, tot din banii vostri dau. Ei doar vor sa va pacaleasca si sa va castige simpatia si votul pe banii vostri. Ca sa va dau un exemplu: e ca si cand eu fortez pe unu sa imi dea 1000Ron ca altfel il bag la inchisoare ca nu se supune, dar vezi Doamne ce baiat bun sunt si in buzunar bag decat 500Ron, de restul de 500Ron il cinstesc cu o tuica si o sarma.

Politicienii vor fi buni, cand o sa vedem ca vor fi din ce in ce mai putini saraci, care nu se vor mai imbulzi pentru nu stiu ce pomana.

Nu intelegeti ca ne mint ca noi nu suntem in stare sa muncim ca italianu, ca spaniolu, si de aceea noi trebuie sa avem salarii mici. Alta minciuna de a lor e ca altii de afara ne conduc, astfel scuzandu-si ei furaciunile. Cei de afara nu ne pot fura fara complicitatea lor .I-ati vazut pe vreunul din ei protestand la portile fabricilor pentru a nu fi vandute sau taiate pentru fier vechi. Din contra ei sunt disperati. Nu stiu ce sa mai gaseasca de vandut in tara asta, sa isi ea si ei un comision. Ar vinde-o si pe masa, daca ei ar castiga ceva din asta.

Politicienii si televiziunile aservite vor sa prosteasca populatia, cum ca vezi Doamne, doar Roibu ala de la Oltchim, sau Nicolaiciuc ala de la CFR, se fac vinovati pentru furaciunile din respectivele companii. Nu domnilor. Astia sunt doar niste maniorete lacome sa roada si ei un os. Ei de fapt sunt pusi acolo de o AGA (Consiliu director administrativ format din politruci si politicieni). Alde Nicolaiciuc sunt doar executanti ai hotiilor dispuse de aceasta AGA. Fara voia lor nici un ban nu intra sau nu iese din Companie. De accea nu va mirati ca Nicolaiciuc ala nu e gasit vinovat. Astfel de dosare sunt complicate rau. Daca s-ar dori sa se gaseasca vinovatii de hotii, nici nu puteti sa va imaginati cati politicieni ar trebui sa infunde puscariile. Nici nu va dati seama cate puscarii ar trebui sa construim pentru ei.

Trebuie sa ne unim si sa le explicam copiilor si oamenilor ca nu e bine ce fac politicienii nostri actuali.

Hai sa ne unim si sa iesim in strada sa le spunem noi ce trebuie sa faca, nu sa isi faca ei smenurile.

E singura noastra sansa


Musafir

#28573

2014-01-19 07:57

voi presa libera ar trebuii sa spuneti adevarul indiferent cit ar fii de deranjant pentru oricare din noi,numai asa vom putea capata increderea in noi si vom putea supravietui acestui razboi economic.

Musafir

#28574

2014-01-19 07:59

sa plece dar sa dea socoteala pentru toate

Musafir

#28575

2014-01-19 08:00

Carcase de basisti atarnate de semafoare in P-ta Universitatii cu pancarde pe care sa scrie: Cine-o face ca mine, ca mine sa pateasca !