Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

bogdan

#18726

2014-01-17 18:20

Base a fost un papusar priceput ani de zile, dar in afara slugilor si neamurilor nimeni nu-l mai vrea. De el scapam, desi 47 de ore sunt multe, ca sa nu vorbim de saptamani. Iertata sa-mi fie naivitatea, dar ce facem cu lacheii care deja schimba fronturile?

Musafir

#18727 Re: Re:

2014-01-17 18:20

Heil Hitler

#18728 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 18:20

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.<<<.>.

Musafir

#18729

2014-01-17 18:20

In 29 Iulie 2012 am votat la Referendum ca domnul presedinte sa ramana in functie, considerand ca e nevoie de PDL ca sa devenim Monarhie Britanica. De atunci m-a dezamagit profund prin atitudinea dumisale agresiva. Astazi ii dau un vot de blam si ii cer in ultimul an sa aiba o tinuta decenta in fata poporului.

Musafir

#18730

2014-01-17 18:20

nu stiu cata lume cunoaste faptul ca Basescu a cazut in cap din pom cand era mic stiu acest lucru ca la declarat fratele lui Basescu intr-un mediu restrans in crama la Murfatlar
-

#18731 Re: Gadea Badea

2014-01-17 18:20

#18606: - Gadea Badea

Stimate domn (aici nu-i cu baaaaaa....),

Oricine dar nu aceasta javra.

 

De exemplu:

Portarul - mai bun

Femeia de serviciu - mai buna

Masa (domnule, mama lui, intelegi ?) - mai buna

Leana - nu, ca-i a lui, n-o baga-n lupta, alte lupte

Dumneavoastra, pana la liniuta, stimate domn - Ati uitat c-ai plecat demult de pe aici ?

 

 

In rest, numai de bine.

Sa va fie tarana usoara acelora ce ne-atzi excrocat si nici nu incetati !!

 

Eva Braun

#18732

2014-01-17 18:20

Heil Hitler un gargaragiu.

Musafir

#18733

2014-01-17 18:20

Nu stiu cati romani se mai considera reprezentati de dl.Basescu,in calitate de presedinte.In ultimii 9 ani,domnia-sa a facut mai mult rau,atat romanilor,cat si Romaniei.Cetatenii si-au exprimat clar vointa la referendum,cand mai bine de 7 milioane au votat demiterea unui presedinte ales cu doar 5 milioane de voturi.Ce poate fi mai clar de atat?Doar in tara orbilor chiorul e imparat,pardon,presedinte.

Musafir

#18734

2014-01-17 18:20

Jos hotu...

Musafir

#18735

2014-01-17 18:20

Ionut Cristache, YOU'RE THE MAN !!!!

Musafir

#18736 Re:

2014-01-17 18:21

#18681: R.Paul -

Si cum credeti dumneavoastra ca trebuie luptat, astfel incat sa nu se produca valuri de ura.?..Chiar nu vedeti cine a propagat, de-a lungul timpului, ura? Nu va uitati si la B1, sa vedeti ce floricele sadesc aia zilnic?

E o pacoste mare presedintele asta, eu cred ca si dumneavoastra vedeti....nu Antenele sunt vinovate ca Basescu este ceea ce este, din pacate..

 

Nici eu nu sunt antenist, cum nici dumneavoastra nu sunteti basist......atunci ce s-o fi petrecand?

 


Musafir

#18737

2014-01-17 18:21

DOAMNE AJUTA ASA CUM FACEM (DACA FACEM BINE SA PRIMIM BINE, DACA RAU SA PRIMIM RAU)

Musafir

#18738

2014-01-17 18:21

Nu-l mai afisati pe Basescu pe post ca va strica imaginea.

Musafir

#18739

2014-01-17 18:21

cuvintele nu i-si au rostul la ce se intampla in aceasta tara care a ajuns de rahat

Musafir

#18740

2014-01-17 18:21

nu mai pot suporta aroganta , minciunile, duplicitatea si falsitatea acestui om.

Musafir

#18741

2014-01-17 18:21

Demisia , Ai distrus tara asta .
Musafir

#18742 demisie

2014-01-17 18:21


Plecati ma cu manipularile voastre de toata jena!!!!

Musafir

#18743

2014-01-17 18:21

Ar trebui infiintata o puscarie prezidentiala , iar basescu sa fie primul locatar !!!
Alege numele de user

#18744 familia nistor din oradea victima si cbayul autoritatilor criminale di romania

2014-01-17 18:21

Scrie un com


CAUZA UMANITY PENTRU FAMILIE NISTOR IONEL" --------------------------------------- ---
buna ziua, va rog ajuta-ma! via?a mea este în pericole! (genocid nivel social


dudyrody58@yahoo.ro

Medicul uciga? a uitat în coloana mea, în spinarii vertebre blocat un bisturiu!

"El a petrecut trei ani cu o lama de bisturiu în coloana!"
multumesc
Pentru aceasta zi.
Mul?umit de faptul ca pot merge
Pentru a respira, de a vedea, de a gândi
Va mul?umim pentru familia mea, copiii mei,entariu...
Nela,Gelu,Olimpiu

#18745 Basescu

2014-01-17 18:21

Acest om are impresia ca este iubit de popor, dar realitatea este cu totul alta, nu mai suportyam nici sa il mai vedem nici la televizor. Noi ne trimiten copii in strainatate pe cand ai lui in cativa ani sunt super bogati. ESTE CORECT ASA ?
Eva Braun

#18746

2014-01-17 18:21

Heil Hitler un gargaragiu.

Musafir

#18747

2014-01-17 18:21

sper sa aiba cat de cat un rezultat.
Crerere de noua lege

#18748

2014-01-17 18:21

Parlamentul sa scoata o lege ce obliga la prezentarea anuala a analizelor presedintelui Romaniei.


Musafir

#18749

2014-01-17 18:21

jos Basescu ,din toata inima !!!

Musafir

#18750

2014-01-17 18:21

Intrega familie Mihalache doreste demisia presedintelui Basescu.