Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#16576

2014-01-17 16:24

cu petitia asta nu rezolvam nimic.
basescu ar trebuii demis, judecat si condamnat, deoarece a facut mult prea mult rau acestei tari, dar nu avem politicieni cu sange rece.
petitia il lasa rece, ii este frica doar de multime.
trebuie sa iesim din nou in strada pentru a-l demite, deoarece acest individ nu trebuie sa ia pensia si onorurile unui fost presedinte si nu trebuie nici sa beneficieze de efectele tradarii intrun post din structurile nato sau ue.

Musafir

#16577

2014-01-17 16:24

jos cu basescu , sa ne lase .

Musafir

#16578

2014-01-17 16:24

Lasa.neee

Musafir

#16579

2014-01-17 16:24

Jos cu Basescu!!!

Musafir

#16580

2014-01-17 16:24

Pedelistii sub basescu au cheltuit 20 de miliarde de euro, BANU IMPRUMUTAȚI, și nu se vede nimic in urma lor, doar praful... Ceaușescu a împrumutat și el 20 de miliarde de euro, dar țara s-a schimbat, fiecare oraș avea zonă industrială... Pe lângă toate astea a tăiat salarii și pensii și s-au îmbogățit ei, doar ei, numai ei... De aceea spun întemeiat: JOS BĂSESCU!

Musafir

#16581

2014-01-17 16:24

Jos ALIBABA chioru si cei 40.000 de hoti si mafioti ai lui.
Geta

#16582

2014-01-17 16:24

Afacerile necurate ale familiei Băsescu sunt mult mai multe. Ar trebui să se vorbească şi despre programul "prima casă" unde anumite bănci te obligă să întocmeşti actele prin firme notariale "agreate". Culmea că firma agreată este tocmai cea a Ioanei Băsescu. Vă mulţumim că prin cea ce faceţi ne mai daţi o speranţă, că putem şi noi să ne exprimăm. Jos Băsescu!
Heil Hitler

#16583 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 16:24

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.//

Musafir

#16584

2014-01-17 16:25

fara comentarii...doar demisia imediata.

Musafir

#16585

2014-01-17 16:25

Sa plece, ne-am saturat de acest specimen. A furat de la popor. Ne-a vandut si am ajuns colonie. Catalin.

Musafir

#16586

2014-01-17 16:25

Semnez pentru ca m-am saturat de MINCIUNA, NEDREPTATE, FURACIUNI....

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-17 16:25



Musafir

#16588

2014-01-17 16:25

Dute si ne lasa, ne-ai adus pe marginea prapastiei!!! basescu....pa.....pici.....

Musafir

#16589

2014-01-17 16:25

Va admir pt munca voastra de jurnalisti. Daca ar fii si politicienii pe care i-am votat,la fel ca voi SIGUR am reusi,dar sunt foarte neputinciosi,le-am dat atata putere prin votul nostru. Nu-l mai suport pe ciclopul de basescu cu ochiul acela care-i palpaie. Spor la treaba.

Musafir

#16590

2014-01-17 16:25

De un (1) an incerc sa dau drumul la o brutarie mice ce va avea numai paine de casa traditionala si din cauza birocratiei comuniste a lui Basescu si PDL, nu reusesc sa termin cu tot felul de analize, taxe, bacsis, etc,etc,etc m-au furat de citeva mii de dolari in 8 luni si inca su sunt gata.Adevarul este ca te descurajeaza sa faci vreun business in Romania, ca daca vei avea success, ei te vor vedea ca un advresar, can you believe it ??? CROOKS ALL OVE IN ROMANIA, SHAME< SHANE ! NEVER AGAIN !!!

Musafir

#16591

2014-01-17 16:25

Oricum, nu va merge mai bine în țară. Nu-mi fac iluzii.
1. Cand bunul domn Stolojan a plecat la Banca Mondială, a spus de la scara avionului: România s-a împulit în prăbușire.
2. Drept de vot să aibă cine plătește impozite în România.

Musafir

#16592 Re:

2014-01-17 16:25


Musafir

#16593

2014-01-17 16:25

Vä multumim,ANTENA 3 pentru tot ceea ce faceti pentru poporul Roman.Au trecut multi ani de dupä revolutie unde tot Romanul a sperat antr-o viatä mai bunä,mai democraticä.Dar din päcate dezamägirea este foarte mare.Oamenii buni,an Germania Presedintele a fost trimis an judecatä pt.suma de 798 EURO.Deci ceea ce a fäcut Bäsescu mä antreb,ce pedeapsä ar putea primi???
.......Ponta si Crin trebuie sä aibä ancredere pentru cä numai anpreunä poate anvinge!!!!!

Musafir

#16594

2014-01-17 16:25

Vrem DEBĂSIREA țării

Musafir

#16595

2014-01-17 16:25

nu vrem sa il mai vedem pe hotul ala la cotroceni sa plece odata sa ne lase

Musafir

#16596

2014-01-17 16:25

să nu-i votați partidul mișcarea limbricilor
OPTIMISTUL

#16597

2014-01-17 16:25

"Boala lunga, moarte sigura...." Sa-i aratam din nou, pana nu-i prea tarziu, ca nu-l mai dorim si, cum mai sunt posibile miracole, s-ar putea sa-i mai fi ramas o urma de decenta sa-si ia talpasita. Atentie sa nu plece cu desaga goala, ci cu ea plina de condamnari si cu multa "dare de socoteala"....

Musafir

#16598

2014-01-17 16:25

Presedintele unei Tari Pretins democratice trebuie sa fie Fara doar si poate Echidistant fata de Presa si in general Fata de libertatea de opinie a cetatenilor acelei tari...deci transparenta oricarui act de conducere induce interesul general al unei natiuni.....

Musafir

#16599

2014-01-17 16:25

Ce fac cei care nu au calculator si vor sa semneze?

Musafir

#16600

2014-01-17 16:25

Sper sa traiesc sa vad ce o sa faca " cucu " atunci cand o sa vina dupa el acasa sa-l ia ca pe Nastase.Daca Nastase a avut mandria si demnitatea de a nu iesi "legat " ...asta cred ca se leaga de pat si se agata disperat de mobila.