Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#16251

2014-01-17 16:09

doresc sa traiesc o viata ca in italia . dar in tara mea dar nu pot din cauza la jigodile ce conduc romania

Musafir

#16252

2014-01-17 16:09

Noi nu avem Presedinte avem un tradator mafiot

Musafir

#16253

2014-01-17 16:09

ne-am saturat! fii bun si lasa-ne!
nu te-am votat si nu dorescsa-mi mai fii presedinte. Ai facut diverse lucruri sub demnitatea ta de presedinte si de cetatean.
nu mai suport mojicia,minciuna,lasitatea si prostia.

Musafir

#16254 Re: Re: VOTEZ dacă ÎL DUCEȚI pe VOICULESCU la PUȘCĂRIE !

2014-01-17 16:09

Sorin Hd

#16255 JOS PRESEDINTE IMPOSTOR

2014-01-17 16:09

JOS PRESEDINTE IMPOSTOR.
LA 24 DE ANI DE LA REVOLUTIE ROMANII AU TOT UN PRESEDINTE CARE NU SE MAI DA DUS!!!!!!
COMPORTAMENTUL LUI BASESCU ESTE UN DANS PE MORMITELE CELOR OMORATI LA REVOLUTIE!!!!
RUSINE BASECU!!!!!!!!! RUSINE!

Musafir

#16256

2014-01-17 16:09

DACA CONSTIINTA AR URLA IN NOI SI DOAR ATAT, NUMAI ATUNCI AM PUTEA SOLUTIONA ACEST CAZ,ACEST OM ESTE UN CAZ. ESTE ATAT DE EVIDENT CA E BOLNAV,FOARTE BOLNAV .DRAMA E SI MAI MARE CA VEDEM,SIMTIM PANA IN ADANCUL FIINTEI SI PRIVIM LA PROPRIA NOASTRA CADERE LIBERA .DOAR O REVOLTA IN MASA DE PROPORTII FARA URA FARA VIOLENTE DAR FERMA DE NECLINTIT SI DACA AM STA IN STRADA PANA I SE TERMINA MANDATUL,DOAR ASA NE AM SPALA DE RUSINEA ACESTEI ACCEPTARI ACEEA CA TREBUIE SA SUPORTAM O FIINTA CARE SI A PIERDUT DE MULT UZUL RATIUNII SAU SI MAI GRAV, EU CRED CA NU L A AVUT NICIODATA. OAMENI BUNI E PATOLOGIE PURA, CU ATAT MAI MULT DERAPAJUL E IMINENT.
veronica
Musafir

#16257

2014-01-17 16:09

ce sa mai comentezi nu se mai ,gasesc cuvinte in dictionar


Musafir

#16258

2014-01-17 16:09

Cel mai mare hot din lume nu tin tara noastra,ii intrece si pe cei din alte tari ,fura fara rusine

Musafir

#16259

2014-01-17 16:09

felicitari pentru initiative

Musafir

#16260

2014-01-17 16:09

PENTRU CE AM SEMNAT NU ESTE NEVOIE DE NICI UN
COMENTARIU.
CUM AR ZICE ROMANU`:"E CLAR CA VACA !!!"
cris

#16261

2014-01-17 16:09

vreau sa stergem din memorie o persoana cu un nume atat de hidos care ne-a aruncat in prapastie numai pentru bunastarea lui

Musafir

#16262

2014-01-17 16:09

După alegerile din acest an, aş dori să mai aud de Băsescu doar după finalizarea procesului pe care îl merită şi pronunţarea sentinţei de către JUSTIŢIE.
Heil Hitler

#16263 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-17 16:10

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment la nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Doresc doar ca acest mesaj sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni."::

Musafir

#16264

2014-01-17 16:10

Sa fie intr'un ceas bun :)

Musafir

#16265

2014-01-17 16:10

Trebuie sa scapam de javra Basescu!!!

Musafir

#16266

2014-01-17 16:10

cer anchetarea tuturor oamenilor politici(din 1989 pana in prezent)care au mai mult de 200.000 euro in conturi.nu are importanta partidul.cer concurs public de ocupare a oricaror functii in aparatul bugetar indiferent de bransa.cer raspundere individuala a tuturor procurorilor si judecatorilor de orice rang pentru decizii si hotarari injuste

Musafir

#16267

2014-01-17 16:10

Cotroceniul nu ar trebui sa mai fie resedinta prezidentiala dupa aceasta rusine nationala.
silexu

#16268 jos basescu

2014-01-17 16:10

pe ceausescu l-am inpuscat pt.ca avea milioane de dolari in conturi,pe asta nu-l mai inpusca nimeni cu atatea milioane de euro!!!!!

Musafir

#16269

2014-01-17 16:10

Trebuie sa plece acest personaj sinistru al Romaniei.Toate trebuie sa aiba un sfirsit pentru acest individ ,care a distrus tara ,bunatatea romanilor , economie ,patriotism.Acest individ periculos pentru cetatenii onesti ai ROMANIEI SA FIE INLATURAT.Sa ne aducem aminte de 1948 -DREPTATE SI FRATIE.Oare mai cred Romanii in acest deziderat?JOS BASESCU,SUS POPORUL ROMAN.TRAIASCA LIBERTATEA!!!!!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-17 16:10



Musafir

#16271

2014-01-17 16:10

Jos Basescu! Jos Ponta! Traiasca Regele,Monarhia si Romania Mare.

Musafir

#16272

2014-01-17 16:10

para sacar al corrupto del presidente de RUMANÍA Y QUE EL PUEBLO DEJE DE SUFRIR
Ya es hora que se valla y deje gobernar a quienes miran por sus ciudadanos

Musafir

#16273

2014-01-17 16:10

Basescu mai are un pic si ne aduce la sapa de lemn.
Jos basescu.

Musafir

#16274

2014-01-17 16:10

Sa facem cumva pentru a scapa de Basescu Traian.Este cea mai grea piatra de moara pe care a trebuit sa o ducem atatia ani.Rusine cu un asemenea,inca presedinte.Maria Terentiac

Musafir

#16275

2014-01-17 16:10

TOTI SUNTETI "Pupincuristi lui VOICULESCU ASI AL ANTENEI3."