Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#11101

2014-01-17 09:30

eu semnez cu bucurie,da asta nu-si da demisia nici daca ar fi sa-i moara toata familia.un jeg de om care o sa ne mai bantuie citeva luni cu jalnica lui prezenta.ia-l doamne si nu-l mai chinui.

Musafir

#11102

2014-01-17 09:30

va felicitam si va sustinem pentru alunga murdaria lasat de acest micinos patologic

Musafir

#11103

2014-01-17 09:30

Este incredibil ce se intampla cu acest presedinte de carton. Chiar voturile noastre nu conteaza? Chiar In Romania exista stat in stat? Chiar noi, romanii, nu avem nimic de spus? Oare moartea copiilor Romaniei, intamplata la Revolutia din 89, a fost in zadar? Am ucis un presedinte si am inteles ca ne am castigat o libertate temporara, sugrumata azi de un alt presedinte. Oare acesta din urma ce destin va implini? Traim totusi civilizat asa incat, civilizat,ar trebui sa va faceti bagajele Dle Basescu impreuna cu intreg al dumneavoastra clan. Si nu uitati cati romani mor de foame si frig. V as recomanda sa ascultati o piesa ( asta daca stiti lb engleza) Pink/ Mr President si o sa va vedeti in oglinda. Succes in plimbarea cu autobuzul sau tramvaiul cand mergeti la serviciu si unde primiti lunar 500 ron.

Musafir

#11104

2014-01-17 09:31

Basescu este de mult o pagina neagra in istoria tarii noastre,pot sa spun:cea mai neagra.Ca sa evite linsajul ar fi intelept(pentru el)sa-si dea demisia cat mai curand.Lasa-ne PIAZA REA,COSMARUL ROMANIEI, dute inpreuna cu toti acolitii tai si uitane repede.
Heil Hitler

#11105 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator

2014-01-17 09:31

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nu cred ca e si posibil. Si nici scopul meu nu este sa te judec moralmente. Vreau doar sa iti spun de ce nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu esti inteligent, fiindca poate nu ai viziune, sau mai rau, poate ca nu ai vrut.

Nu ai reusit sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dai o speranta, sa se vada ca ai "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice. Fiindca ai crezut ca daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa ai independenta o sa scapi tara de hoti, pentru ca poate daca o sa dai nu stiu ce Lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dai o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI TIN DE MENTALITATE, MORALITATE.

Aici trebuia actionat. Si cum trebuia sa faci asta?
In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate fortele, toate actiunile posibile, de ce trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie, ca de ce nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga. Ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga, Trebuia explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari in putere vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajezi sacietatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care tu ar fi trebuit sa le faci sa pui acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu esti un conducator bun. Ai avut la dispozitie 10 ani. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca Basescu ar fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Propabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea  antenei3,voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti voi...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.


Musafir

#11106

2014-01-17 09:31

Cu toata inima va sustin, sunt alaturi de initiativele voastre, din pacate, cred deasemenea ca, atat timp cat securitatea este la putere ,suntem pierduti!

Musafir

#11107 Re:

2014-01-17 09:31

#11070: -

Cum ramane cu dosarul de fraudarea a referendumului unde sunt judecati Dragnea si complicii sai?


Musafir

#11108

2014-01-17 09:31

Nu se mai poate cu acest om.

Musafir

#11109

2014-01-17 09:31

Consider ca Traian Basescu ne discrimineaza in primul rand copii ca si cetateni ai Romaniei...de la nastere Dreptul lor la o viata decenta este ingradita de alocatiile rusinoase, neavand nici o sustinere din partea statului din nici un punct de vedere...Eu am o fetita de 7 luni dar totul de la analize medicamente etc. sunt platite...cum s-ar descurca fata lui Traian Basescu din 8 milioane cu micuta sa??? ar trebui sa incerce...rusine rusine rusine!!!

Musafir

#11110

2014-01-17 09:31

Domnul presedinte ar trebui sa demisioneze la cat rau a facut acestui popor . Sa speram ca dupa terminarrea mandatului va raspunde in fata justitiei .
o44556

#11111 neluta

2014-01-17 09:31

ne-ai plicitisit prea mult cu reactiile tale demente ,te-ai imbogatit pe spatele poporului ,rusine sa-ti fie marinarule ,du-te pe mare si tari , ramii acolo prin pelerinajele tale si nu te mai intoarce ,ai facut de ris natia romana ,rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Musafir

#11112

2014-01-17 09:31

Jos basescu

Musafir

#11113

2014-01-17 09:31

dreptate poporului,si a antenelor.

Musafir

#11114

2014-01-17 09:31

o semnez cu drag si mari sperante

Musafir

#11115

2014-01-17 09:31

impotriva lui Ceausescu ,am fost mult mai putini,pentru inceput...si "a cazut"
eugenia

#11116

2014-01-17 09:31

Presedintele Parjol a terminat aceasta tara a facut praf tot,fara sa-i pese o clipa de acest popor (prostimea in perceptia lui)Nici in 20 de ani nu vom reusi sa reparam dezastrul acestui impostor
Kinyo

#11117 Rusine

2014-01-17 09:31

Easte rusinoa pentru un presedinte

Musafir

#11118

2014-01-17 09:31

Chiar te intrebi daca mai este sanatos la minte.....
Un om

#11119 comentariu

2014-01-17 09:31

Ma doare sa spun asta, dar Romania are presedintele pe care il merita, deoarece romanii au uitat de Dumnezeu. Cata vreme nu mai este frica de Dumnezeu, respect nici macar pentru parintii nostri, rusine a ajuns un cuvant total necunoscut, cata vreme suntem plini de ura, invidie, egoisti pana la maxim, cata vreme pacatul a ajuns la culme, copiii nostri nu mai stiu ce sunt acelea valori morale, Dumnezeu nu se va indura de noi. Avem nevoie de o minune, caci si daca pleaca Basescu, cine vine? Ce mai e de salvat? Suntem pe o panta abrupta pe care ne ducem vertiginos in jos. Desi celor mai multi li se va parea desuet, asta e ADEVARUL.




Musafir

#11120

2014-01-17 09:31

un hot infect !!!!!!!!!!

Musafir

#11121

2014-01-17 09:31

speram cu totii ca se va sfirsi odata calvarul romanilor,si mai mult insultele aduse rominilor care din diferite motive au fost nevoiti sa plece in strainatate,iar actuala conducere considera acestia ca si cum aceste persoane nu ar mai exista ,RUSINE
GUVERNULUI ROMAN

Musafir

#11122

2014-01-17 09:31

Onoarea este lucru mare, dar cel vizat nu o are.

Musafir

#11123

2014-01-17 09:31

demisia

Musafir

#11124

2014-01-17 09:31

ai distrus viitoru tarii nu te mai vrem

Musafir

#11125

2014-01-17 09:31

Felicitari pentru initiativa.Ce face Basescu este mai rau decit a facut Ceausescu.Locul lui este linga BOMBONEL.