Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#10726

2014-01-17 09:08

jos basescu

Musafir

#10727

2014-01-17 09:08

Daca l-am fi demis ieri era tarziu.Sper sa-l demitem cat mai repede.Este toxic pentru tara.

Musafir

#10728

2014-01-17 09:08

Rusine "Sefului statului"

Musafir

#10729

2014-01-17 09:08

Basescu sa plece ajunge cati oameni sufera din cauza lui eu ii cer DEMISIA lui Traian Basescu semneaza Manea Jana

Musafir

#10730

2014-01-17 09:08

Mor si nu mai vad scapata tara de acest individ din patru copii nu am nici un copil in tara asta numai si numai din cauza acestui individ.Sa plece sa ne lasa in pace.Dumnezeu sa va ajute si sa fie cu noi romanii.

Musafir

#10731

2014-01-17 09:08

Ajunge trebuie spus STOP!!!!

Musafir

#10732 BASESCU -TARTORUL

2014-01-17 09:08

Matrozul chior a facut din justitie o carpa de sters bocanci.Din inima va spun voua jurnalistilor se la ANTENA 3 ; B R A V O. Nuva lasati caci aveti o tara aproape intreaga de partea voastra. Dumnezeu sa va ajute ca sa ne faceti o bucurie.


Musafir

#10733

2014-01-17 09:08

Mult succes domnilor, asa sa ne ajute Dumnezeu !!!

Musafir

#10734

2014-01-17 09:09

Ce blestem a cazut peste acest popor.Daca se va ajunge vreodata sa se traga linie dupa expirarea celor 10 ani de presedintie CEA MAI BUNA MASURA PENTRU REINTRAREA IN NORMAL ESTE CONFISCAREA TUTUROR AVERILOR CELOR CARE AU JEFUIT ACEASTA TARA.

Musafir

#10735

2014-01-17 09:09

Va multumesc pentru ocazia de a putea sa-mi exprim repulsia si scarba fata de actualul "presedinte" care ne trateaza ca pe niste prosti si ignoranti. Vinovatii suntem noi pentru ca ii permitem acest lucru. Este timpul sa realizeze ca i se termina cu binele si urmeaza sa plateasca pentru tot "binele" ce l-a facut tarii si noua.
a

#10736 demisie!!!!

2014-01-17 09:09

Mars LA cotet javra ce esti!!!!!!!ca mai ai un pic si ne faci sa ne manccam intre noi de foame !!!!!ne Vin facturile mai mari ca salariile !!!!
Rusineeeeeeee!!!!!

Musafir

#10737

2014-01-17 09:09

Doamne, scapa tara noastra de el!

Musafir

#10738

2014-01-17 09:09

Dupa cat rau a facut acestei tari ar tebui trimis dupa Ceausescu sa-i spuna cat de bine o duc Romanii.

Musafir

#10739

2014-01-17 09:09

NU mai vreau sa fiu condus de un presedinte GOLAN, cu apucaturi de mahala, care ne crede pe toti prosti si care niciodata nu s-a gandit la popor decat ca la o masa de manevra pentru voturile de care avea nevoie. Astept judecarea lui.

Musafir

#10740

2014-01-17 09:09

Sper (avand 60 de ani) sa-mi ajute Dumnezeu sa prind clipa cand, dupa tot ce am indurat, am sa-l vad acolo unde ii este locul, trimis nu de noi, cei care l-am suportat ci de catre PRIETENII lui din DNA, Parchet, ANI, Servicii si cate or mai fi. Asa sa-i ajute ......

Musafir

#10741

2014-01-17 09:09

urat ff urat tov basescu

Musafir

#10742

2014-01-17 09:09

Pe masura ce timpul trece si manifestarile acestui om pe care unii din concetateni si l-au dorit presedinte, devin tot mai evident antiromanesti si mai necontrolate, sunt tot mai ingrijorat pentru viitorul apropiat. Ar trebui ca cei ce nu sunt deja compromisi de acest om sa-si intensifice eforturile pentru deconspirarea actiunilor antiromanesti ce se pun la cale in acest an. Singur , numai cu acolitii din tara si tinand cont de gradul de cultura, potrivit parerile fostilor colegi privind gradul de inteligenta (ptr. a fi smecher nu trebuie sa fii prea destept, doar putin mai destept ca prostii care te cred),Basescu ar fi fost demis din 2007. Mi-e teama ca noi nu luptam cu un roman, ci cu un intermediar al unei puteri straine oarecum cunoscute, dar nu singura. Am ras si eu in 1989 de "AGENTURILE" lui N Ceausescu, dar in 1990, dupa evenimente si declaratii oficiale dubioase, mi-a pierit orice urma de veselie. Pacat ca in zilele noastre, gandesc la ziua de maine, culmea cei batrini, care au sansa cea mai mica s-o apuce, dar isi iubesc fii si nepotii care sunt precupati sa-si asigure necesarul de astazi sau sunt derutati actiunile de distragere a atentiei celor afectati de transformarile corespunzatoare varstei. Sunt sceptic privind atingerea scopului pentru care s-au initiat aceste petitii, daca nu cumva vor contribui la ajustarea actiunilor dusmanoase viitoare, corespunzator starii de moment a populatiei. Poate vom obtine o amanare a finalului, asa cum in 1990 s-a obtinut datorita unor interese externe, amanarea actiunilor de rupere a Transilvanei de la Romania. Este evident ca din 2006 si chiar mai devreme, s-au intensificat actiunile de a elimina din scoli si din manifestarile publice orice manifestare de patriotism a romanilor, iar actiunile in acest sens din alte tari, insistand-se pe manifestarile de tip terorist al unor grupuri ce vor sa dispara statele mici si mijlocii, in vederea subordonarii acestor populatii. Romania cred ca este unul din cobai privind "colonizarea moderna".

Musafir

#10743

2014-01-17 09:09

Oare cât mai trebuie să-l răbdăm pe a acest individ al cărui sport preferat par să fie jignirea cu bună știință, instigarea și dezbinarea națională!

Musafir

#10744

2014-01-17 09:09

T.BASESCU ESTE PRESEDINTE DEMIS DE POPOR.Atita timp cit demisia nu-l avantajeaza nu va face niciodata acet lucru.Este presedintele care a infectat Romania.Nu-l intereseaza de romani, indiferent ce se intimpla.Lui,familiei si gasti lui sa-i mearga bine.
Pacat ca cei alesi(70%)nu actioneaza,indiferent de consecinte,tot va fi mai bine fara el.Si daca vrea sa se faca ceva in tara asta,intervine GICA contra(T.Base.),si se opune.Dati demisia T.Base.ai facut destul rau Romaniei.

Musafir

#10745

2014-01-17 09:09

Scapane Doamne de acest demon.

Musafir

#10746

2014-01-17 09:09

Sa se duca cit mai repede la DRACU impreuna cu familia lui(inclusiv acolitii) de nenorociti corupti.

Musafir

#10747

2014-01-17 09:10

tiris grapis tara crestesub guvernarea USL,dara basescu prin actiunile lui ne trage inapoi.DEZBINA SI CONDU.

Musafir

#10748

2014-01-17 09:10

Am votat la referendum din tot sufletul...Semnez si aceasta petitie dar sperantele mele sunt mici ca voi trai sa am tara mult visata (avand in vedere varsta mea ).Acest presedinte mi-a rapit din viata 10 ani .Este un om fara caracter, un mincinos care s-a ocupat de bunastarea lui si a familiei iar USL- ul in care mi-am pus toate sperantele m-a dezamagit.Parlamentarii se ocupa de legi ce-i favorizeaza ( sa-si asigure masini scumpe si noi, cazari costisitoare,legi pt aprobarea prostitutiei si alte etc...in loc sa voteze legi care sa limiteze puterea acestui impostor si sa scoata justitia de sub influenta lui.Singura mea incantare este ca prin aceasta petitie vor reusi sustinatorii presedintelui din interior si exterior sa-i cunoasca adevarata fata.

Musafir

#10749

2014-01-17 09:10

Jos basescu

Musafir

#10750

2014-01-17 09:10

Ce poţi să spui despre un individ pe care-l doare-n cot despre cum o duce populaţia care l-a votat şi care dezamăgită l-a demis fiind retrăgându-i în acest fel încrederea. Cum poţi să-l stimezi când vezi cum încearcă din răsputeri să se menţină cât mai mult la putere fiind convins că odată plecat va atrage după el şleahta care l-a lins, l-a linguşit, l-a minţit pentru aşi păstra privilegiile şi odată cu ei va intra în sfârşit, în vizorul celor care(dacă sun români cu adevărat şi-şi iubesc meseria) îi vor redeschide dosarele care au deja depus un strat gros de praf prin sertarele celor care ar trebui să fie imparţiali...Penru mine personal acest personaj NU MAI EXISTĂ...E o ruşine pentru naţiunea noastră care în cei 9 ani a îmbătrânit atât de mult... O epigramă:
Marinari avem destui,
Însă alta-i anecdota
Avem chiar şi-o mare neagră,
Însă ne lipseşte flota...