Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8901

2014-01-10 09:04

Sper sa fie un nou inceput de lupta impotriva tuturor grosolaniilor si marlaniilor acestui bezmetic care ne-a ocupat tara.

Musafir

#8902

2014-01-10 09:04

Afara cu imperialistii nord-americani din tara, jos cu imperialismul si cu neocolonialismul american! Yankei ticalosi, cine sunteti voi sa hotarati ce e bine si ce nu in lumea asta, si dupa caz sa macelariti oameni care nu vor decat sa fie lasti in pace?Vreau sa traiesc intr-o Romanie libera, independenta si suverana, asa cum si-au dorit milioanele de martiri ai acestei tari.

Musafir

#8903

2014-01-10 09:04

am votat impotriva lui basescu la referendum. sint indignata inca din iulie 2012 in legatura cu neactualizarea datelor de la ultimul recensamint. faptul ca cei in drept sa le furnizeze nu si-au facut treaba la timp a dus la "topaiala" lui basescu pe sufletul poporului roman. trebuia preparat inca inainte de demararea recensamintului acest numar-chiar daca preliminar-dar cu caracter oficial, valabil de a fi luat in considerare pt evaluarea ulterioara a rezultatelor recensamintului. eu ma mir inca si acum de ce nu s-a procedat la pregatirea rapida si temieinica a pasilor de urmat in acest referendum. ma refer la cei de la guvern si la cei care s-au preocupat de caracterul legal al acestei proceduri electorale. trebuia sa fie fara cusur totul pt. ca nesimtitul de basescu sa nu profite mereu. si acum am impresia ca parca nu s-a vrut disparitia lui cu liota mizerabila care-l inconjoara si il sustine. CARACTERUL DEMN SI ONEST, CU AUTORESPECT SI BAZAT PE DRAGOSTEA SI RESPECTUL FATA DE CEL PE CARE IL SERVESTI, A DEVENIT O PIATRA FOARTE PRETIOASA SI DEOSEBIT DE RARA. asa ar trebui sa fie cei care, ALESI DE NOI, trebuie sa NE serveasca. totul e PE BANII platitorilor de taxe. ATENTIE!!! noi ii platim!!! DECI: EU TE PLATESC, EU TE...DAU JOS!!! NU E BINE , "DOMNULE" PRESEDINTE, NU E BINE DELOC!!! PARCA EU TE PLATESC!!

Musafir

#8904 dezastru

2014-01-10 09:04

Va trebuii iesit in strada!!! Nimeni nu ne va ajuta niciodata daca noi nu vom face ceva !!!Sinem adica am devenit un popor de lasi BUNICI NOSTRII NU AU FOST CA NOI CEI DE AZI RUSINE POPORULUI ROMAN CA ACCEPTA TICALOSIA TUTOR POLITICIENILOR!!!!!

Musafir

#8905 ANTI BASIST.

2014-01-10 09:04

DACA NU FOLOSIM VARIANTA DIN 1989 NU AVEM NICI O SANSA SA O DUCEM MAI BINI.

rfid666

#8906

2014-01-10 09:04

Asa mai semnati pt prostia altora,pe astia precis ia platit Ponta.
ce au facut americanii pentru voi pana acuma?
1.vau cumparat rosia montana - adica au furat aurul si voi aveti datorii la FMI de no sa le platiti nici cu 10 generatii de sclavi
2.gaze de sist - ca sa va otraveasca terenurile sa muriti mai bine sa scape de voi
3.scutul antiracheta: sunteti folositi pe post de prosti ca sa va pice voua bombe in cap nu lor.
si ultima
-o sa va implanteze chipuri ca la animale sclavilor. multumitii lui Ponta pentru asta ca el sustine regimul impreuna cu televiziunea asta mascata de spagisti pupincuristi care spala lumea pe creier ca n-au voie sa zica adevaru la TV

Musafir

#8907

2014-01-10 09:04

Trebuia punctat citeva date precise facute de 'bas' impotriva propriului popor!@1!!

Musafir

#8908

2014-01-10 09:04

extirpaţi puroiul, altfel tot organismul intră în septicemie. Merită să punem, pe coji de nucă o naţie întreagă, doar pentru a păstra un impostor drag doar americanilor şi altor străini ?

Musafir

#8909

2014-01-10 09:05

In petitie trebuia mentionata interventia incorecta -unilaterala - a "marilor "democratii in mentinerea lui Basescu ca presedinte al Romaniei ,contrar vointei poporului exprimata la REFERENDUMUL din 2012.

Musafir

#8910 Re: petitie

2014-01-10 09:05

#8875: Ion - petitie

Mai Ioane, 1014 inaintea erei noastre sau dupa?!!


Musafir

#8911

2014-01-10 09:05

bravo,felicitari

Musafir

#8912

2014-01-10 09:05

jos basescu

Musafir

#8913

2014-01-10 09:05

basescu cu acolitii lui asupresc poporul roman dupa bunul lor plac.

Musafir

#8914

2014-01-10 09:05

Multumim, nu cedati , sa scapam cit mai repede de Basescu si cozile lui de topor !!!!

Musafir

#8915

2014-01-10 09:05

Stau si ma gandesc la cei 46 de ani ai mei,ce i-am facut lui Ceausescu dupa 25 de ani de "domnie"?,....ce ar merita Basescu dupa 10 ani?,...tinand cont cate a facut primul pt tara shi cate a facut celalalt,..primul a lasat tara fara datori,celalalt a subjugat-o apusului,...pe unul l-am impuscat ca a aservit estul....ce merita asta(Base) ca aserveste vestul....eu zic sa ne mutam cu toti ori la polul nord,ori la polul sud!:).... puscaria pe viata e prea putin!...eu zic sa-i taiem si nasul ca la un mare mincinos!...oare o putea trai bine fara el!??...intreb,caci a "trai bine" nu este o urare ci un salut,de marinar marunt...daca nu se duce la puscarie,jur ca nu ma mai intorc in romania!

Musafir

#8916

2014-01-10 09:05

va multumesc pentru curajul vostru de a demasca coruptia din romania de azi, Eu nu cred ca pe americani ii intereseaza ce se intampla la noi, orice schimbare depinde doar de vointa si dorinta noastra.
Kiorete

#8917 Re: Un Roman cinstit

2014-01-10 09:05

#8856: Un Roman cinstit - "Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa..."

Auzi mah nea cinstitule,  cam care e mah neamul ala al tau? ca cel romanesc cu siguranta nu este !!! Bei, daca a furat sa intre Voiculescu cu tot neamul la puscarie, petitia asta insa se refera la sistemul hidos, dictatorial in care traieste neamul romanesc..JOS BASESCU!!!

cristal

#8918

2014-01-10 09:05

indura-te prea bune marinar.d-un toi de rom.pentru coliva tarii aromar.

Musafir

#8919 pana cand?

2014-01-10 09:05

As sugera sa nu se mai intituleze petitie, ci protest dur la adresa celor care se cred invincibili ,ptr ca au multe hartii(bani,adunati prin minciuna si exploatare de la popoarele cuminti) prin care isi permit sa umileasca natiuni. Ar trebui sa li se ceare sa mai citeasca din cand in cand ,in speranta ca au o minima inteligenta sa vada ca nici macar un imperiu nu a supravietuit istoriei umanitatii. La toata aceasta stare a natiunii romane, si nu numai de acum, a contribuit cu varf si indesat o tagma imbecila si jegoasa de pseudo elite, care de-a lungul timpului a parazitat intr-un mod cumplit un neam- poporul roman.


Musafir

#8920

2014-01-10 09:05

jos basesscu va multumim pentru initiativa

Musafir

#8921

2014-01-10 09:05

doresc ca,macar nepotii mei ,daca nu au reusit copii mei, sa traiasca intr-o tara cu adevarat democrata cu o justitie LIBERA de orice imixtiune politica.
Constantinescu George

#8922 La BASchet

2014-01-10 09:05

sper sa se duca unde ii este locul! Domnule Bas, la puscarie va rugam!

Musafir

#8923

2014-01-10 09:06

O initiativa buna care aduce cu un referendum online
verichip666

#8924

2014-01-10 09:06

Asa mai semnati pt prostia altora,pe astia precis ia platit Ponta.
ce au facut americanii pentru voi pana acuma?
1.vau cumparat rosia montana - adica au furat aurul si voi aveti datorii la FMI de no sa le platiti nici cu 10 generatii de sclavi
2.gaze de sist - ca sa va otraveasca terenurile sa muriti mai bine sa scape de voi
3.scutul antiracheta: sunteti folositi pe post de prosti ca sa va pice voua bombe in cap nu lor.
si ultima
-o sa va implanteze chipuri ca la animale sclavilor. multumitii lui Ponta pentru asta ca el sustine regimul impreuna cu televiziunea asta mascata de spagisti pupincuristi care spala lumea pe creier ca n-au voie sa zica adevaru la TV.
AFARA CU AMERICANII , ROMANIA ESTE A ROMANILOR.
tradatori de tara ce sunteti!!!!

Musafir

#8925

2014-01-10 09:06

Va multumin ca incercati sa faceti ceva si pt.noi poporul roman.Va sustin pe deplin.Va iubesc!!! ISTRATE CAMELIA