Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#4726

2014-01-09 20:53

va doresc mult succes.

Musafir

#4727 Re:

2014-01-09 20:53

#4681: -

Hai ca e buna! Sus Voiculescu? Penibil


Musafir

#4728

2014-01-09 20:53

T. Băsescu a hăhăit dispretuitor, in repetate randuri, la adesa poprului roman si asta nu se iarta. Sloganul interior a lui T. Basescu si P.D.-Lasi a fost “Jaf, incompetenta si delapidarea banului public” in toate entitatile publice controlate de ciuma portocalie. Daca ipocrizia, minciuna si fatarnicia lui Basescu inseamna ca este bun politician, inseamna ca si Satana e bun politician. T. Basescu si P.D.-Lasii ati ajuns mai imorali ca “Foamea Neagra”, celebra prostituata din perioada interbelica.
P.S. Blejnar, regina hoata a lui Basescu, va beneficia de impunitate din partea “moralilor” Daniel Morar sau Danilet,slugile lui Monica Alcool-Macovei, care vor sarja pe vicii de procedură sau din cauză că anumite probe au fost viciate? Se vor bucura majoritari din C.S.M. sau C.C.R.in frunte cu Zegrean, Cojocaru Aspazia sau Iulia Motoc? Cand vom striga: “Capul lui Motoc vrem”? De ce tovarase securist Basescu Santaj, fost Traian, iti bati joc de poporul roman? Asa cum Justitia condamna parlamentari sau guvernanti care incalca legile, asa si guvernantii si parlamentarii fac legi, atribuie bugete, stabilesc politicile de urmat. Ca atare, independenta celor trei puteri in stat este in fapt o interdependenta, care trebuie exercitata cu buna-credinta in interesul cetateanului. Fireste ca cetateanul trebuie sa fie musai Matrafox Șantaj Băsescu şi gagica lui, Nuţy Udrea, Monica Macovei-Alcool, “Alba ca Zapada” Lazaroiu sau Cristi Danilet alias Frankfurt din Vacanta Mare, una din multele slugi din justitia romana a lui Monica Macovei – Alcool.
Politica lui „ba pe-a mă’tii” a facut din cocalar Santaj Basescu si P.D.-Lasi un mare bordel. Traian Basescu este neamul prost al Europei, are un comportament care frizează patologicul! Iresponsabilitatea declaratiilor, aroganta cu care isi jigneste partenerii de discutie cu fiecare idee exprimata si sfidarea celor care nu achieseaza la pretentiile aberante ale piratului somalez au condus la ura.Malpraxisul juridic nu omoara omul, ca acela medical, dar ii poate omori viitorul celui vizat sau al tarii, asa ca ar trebui pedepsit la fel de aspru. Iar primii care ar trebui sa reactioneze la acest malpraxis juridic ar trebui sa fie elitele intelectuale si magistratii insisi, individual si la nivel de breasla. Impunitate pentru magistrati? Magistratii sunt mai presus de lege? Magistratii nu comit abuz în serviciu sau abuz de putere si nu pot fi suspectati de neglijenta in serviciu? Au atins perfectiunea? In orice stat democratic autentic puterile se controleaza reciproc. In orice stat democratic nu exista putere independenta la modul pe care il intelege si il declara Monica Macovei-Alcool sau C.S.M., in numele puterii judecatoresti – din care atentie, el (CSM) nu face parte - adica nimeni sa nu zica nimic despre ce face el, pentru ca, vezi Doamne, se atenteaza la independenta Justitie.

Musafir

#4729

2014-01-09 20:53

Un batrin mi-a spus odata in copilaria mea:
"Stii cine o sa schimbe societatea ?
TINERETUL TATA"

BRAVO-- MIHAI GIDEA
musafir fidel

#4730

2014-01-09 20:53

ne dati speranta ca mai exista oameni cu initiativa pentru binele nostru, al muritorilor de rand, aveti sustinere totala din partea noastra
abuzurile din romania trec oceanul

#4731 abuzurile din romania trec oceanul

2014-01-09 20:53

Din cauza lipsei educatiei civice.noi poporul roman.suferim acum si suntem nevoiti sa suportam acest regim SECURISTO-BASIST.Daca in vara anului 2013 dupa validarea referendului si inscaunarea
GUVERNATORULUI BASESCU,romanii ar fi esit in strada cu totii acum cred ca altfel am fi fost vazuti de europeni.Ne-am fi recapatat librtatea si democratia confiscata de Regimul Basist dar prin frica lasitatea si spiritul civic AM PRIMIT CE MERITAM.Macar acum in al 11-lea ceas TREZITIVA ROMANI DIN AMORTEALA SI IESITI CU MIC CU MARE IN STRADA si demonstrati ca nu degeaba au murit la revolutie acei oameni CU ADEVARAT EROI,ca noi sa traim liberi.

JOS BASESCU TRADATOR DE TARA SA TE BATA DUMNEZEU








Musafir

#4732

2014-01-09 20:53

Sper din tot sufletul ca toate aceste specimene din gradina zoologica de stat marinaresc, inclusiv toti parasutistii si parasutele din dotare sa
-si urmeze ciclopul pe ocean , si s-a caute pe fundul acestuia "ouale de aur " atit de rivnite!!Vint in pu pa -Drum bun!

Musafir

#4733

2014-01-09 20:53

Antena 3 este si aici si face lumina in viata romanilor de pretutindeni .

Musafir

#4734

2014-01-09 20:53

Regimul actual este la fel de nedemocratic ca cel comunist.

Musafir

#4735

2014-01-09 20:53

Este incredibil ce se intampla in Romania.
Din aceste motive am plecat din tara.
Rusine sistemului!

Musafir

#4736

2014-01-09 20:53

In sfarsit ceva concret!

Musafir

#4737

2014-01-09 20:53

petitia este o initiativa foarte buna. dar usl-ul ce face ? pentru ce l-am votat ?

Musafir

#4738

2014-01-09 20:53

Am speranta ca vom scapa de acesti inpostori zis europarlamentari europeni care murdaresc tara si poporul nostru in afara granitelor tării.
copilu

#4739 Ne-am saturat

2014-01-09 20:53

Jos mafia securista !
Ene Doru
Musafir

#4740

2014-01-09 20:53

Acest Psesudo-OM este un BLESTEM pentru Romania si ce este mai RAU este ca acest sistem SECURISTO-MAFIOT se mentine si sub de Dl. Procuror PONTA. Atentie ANTENA 3!!!!(R Tudor. M. Gadea, M Badea, G. Firea,de la D.Grecu nu am pretentii)la semnalul lui D.VOICULESCU...NU MAI ATACATI PNL-ul si pe DL. C. ANTONESCU ...EI SUNT ADEVARATII INAMICI( poate cu mici exceptii) ai Acestui Sistem. Dl. M. CIUVICA sunteti un MARE ROMAN pt DV. mai ma uit la Antena 3, cilalti parca au trecut in barca PSD, facandu-se ca nu stiu ca sunt frati de cruce cu PDL si abuzurile lui, cu pretentii de PARTID -STAT..altfel Blestemul VA CONTINUA!..TREZITII-VA!!!


Musafir

#4741

2014-01-09 20:53

Am semnat aceasta petitie cu speranta ca vom putea convinge pe cei de peste ocean ca la noi in tara se para ca a revenit DICTATURA dupa ce poporul a crezut ca a scapat de ea luptand si cu pretul vietii la REVOLUTIA din 1989. Se pare ca aceasta dictatura este mult mai rea decat cea care a distrus vietile catorva mii de romani, deoarece v-a lasa urme adanci si pe viitor aceasta caracatita formata de Basescu dar si cu ajutorul USL care a semnat PACTUL cu DIAVOLUL.
Speram sa fim auziti si nu numai de cei care pana acum l-au sustinut pe acest tiran care nu se sfieste sa-si arate adevarata fata!
TREZITI_VA ROMANI PANA NU ESTE PREA TARZIU!

Musafir

#4742

2014-01-09 20:53

PACAT CA AM AJUNS O TARA DE SEVILISTI.SI CHIAR NU INTELEG CE CAUTA ALTII IN BUCATARIA NOASTRA,ATITA TIMP CIT, nu vor sa vada CU ADEVARAT ce e in ea

Musafir

#4743

2014-01-09 20:53

niste nesimtiti au pus mana pe putere si au tupeul sa minta grav poporul afirmand ca au grija de el si de interesele acestuia...pacat ca mamaliga nu explodeaza!

Musafir

#4744

2014-01-09 20:54

SUNT DE ACCORD CU ACEASTA PETITIE .MULT SUCCES

Musafir

#4745

2014-01-09 20:54

Vrem sa scapam de abuzuri !

Musafir

#4746

2014-01-09 20:54

Am scris si in Germania la cabinetul Doamnei Merkel, in vara anului referendumului, deci se cunoaste totul. Nu degeaba este aceasta raceala fata de Dl. Basescu. El face tot felul de incercari prin Dl. Diaconescu, care are inca foarte multa credibilitate afara.

Musafir

#4747

2014-01-09 20:54

nu stiu cat sa mai speram ,dar ai astept an iad

Musafir

#4748

2014-01-09 20:54

USL-isti trezitiva in cele din urma si lucrati pentru cei care v-au investit cu toata incerederea lor.Schimbati ce trebuie schimbat. Dati jos dictatorul, este mai afurisit decat impuscatul.


Musafir

#4749 Re:

2014-01-09 20:54

#4706: olga radu -

Acum hai la munca


Musafir

#4750

2014-01-09 20:54

imi pare rau ca domnul Antonescu a uitat cum striga pana sa ajunga Presedintele Senatului.Noi buni l_am votat.Credeti domnule Gadea ca il mai vom vota? Sigur nu!