Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#276

2014-01-09 19:19

de ce doar din comp ???? afara in strada si dat jos asta , nu il lasati sa mai aiba si drepturi dupa cite a facut,dat jos macar cu o saptamina inainte sa nu termine mandatul

Musafir

#277

2014-01-09 19:20

sa si vada de treaba lor cei care l au tinut in brate pe basescu pentru ca e un hot si un tradator

Musafir

#278

2014-01-09 19:20

"In politica suveranitatea nu poate fi decat in colectivitate, in natiune,nu intr-un om, nu intr-o familie, nu intr-o clasa".D.Bolintineanu.
Cei care asi iubesc patria nu vor sa o vada nici intr-un chip supusa.Va felicit pentru aceasta initiativa.Uniti vom invinge.Asa sa ne ajute Dumnezeu.

Musafir

#279

2014-01-09 19:20

sper sa dea rezultat in final

Musafir

#280

2014-01-09 19:20

asta-i parerea celor 7,2 milioane de votanti de la referendum 2012

Musafir

#281 emil

2014-01-09 19:20

felicitari mihai jos basescu cu toata clica lui de acord in totalitate cu petitia

Musafir

#282

2014-01-09 19:20

Cred ca trebuie sa facem mult mai mult decat sa semnam o petitie virtuala.In principiu,ceea ce faceti este bine,dovada fiind numarul de semnaturi date ,pe care l-am constatat in decursul a doar doua minute.Cu toate acestea,cred cu tarie ca problema cea mai importanta a momentului este dreptul strainilor de a cumpara terenuri in Romania.Pericolul vanzarii Romaniei pe parcele este atat de mare incat in cativa ani vom constata ca tara asta nu mai apartine romanilor.CUMPARAREA DE CATRE STRAINI A TERENURILOR DIN ROMANIA ESTE SUBIECTUL MAJOR AL ROMANILOR.VA IMPLOR SA INCEPETI DEINDATA O CAMPANIE DE CONSTIENTIZARE A ROMANILOR,ASTFEL INCAT ACESTIA SA NU CEDEZE IN FATA BANULUI STRAIN SI SA-SI TRANSMITA DREPTUL DE PROPRIETATE CATRE URMASII LOR,ASA CUM AU FACUT-O INAINTASII LOR SI PENTRU CARE SI-AU DAT VIATA IN RAZBOAIE DE ELIBERARE NATIONALA.DACA VA IUBITI TARA(SI NU AM DUBII IN ACEST SENS),VA ROG SA DESCHIDETI URGENT ACEASTA TEMA SI S-O SUSTINETI FARA REZERVE O PERIOADA CAT MAI MARE DE TIMP.AS INDRAZNI SA SPUN CA O CAMPANIE PE TEREN AR FI SI MAI EFICIENTA,ASA CUM ATI FACUT CU ROSIA MONTANA.In acel moment voi putea fi linistit ca cineva in tara asta face ceva pentru conationalii sai pe o tema atat de fierbinte.Va doresc multa sanatate si succes in activitate!Cu aleasa consideratie,Adrian B.(Brasov)

Musafir

#283

2014-01-09 19:21

Nu au fost suficiente cele 7, 5 mil.de voturi care i-au spus PLEACĂ lui Basescu? Ce petiţii sa mai semnam? Nu putem sa cerem "altora "care ne-au cumparat cu toti sa ne dea dreptate .









Musafir

#284

2014-01-09 19:21

sa speram ca ajunge petitia unde trebuie si poate da Domnul sa vedem in Romania si noi putina DREPTATE

Musafir

#285

2014-01-09 19:22

Sunt de acord cu tot ce este mentionat in petitie.

Musafir

#286

2014-01-09 19:22

Sunt bulversata de abuzurile pe care le face justitia la indemnul lui Basescu, cel care declara permanent ca cheile justitiei le are numai el si ca chiar dupa plecarea lui el va veghea asupra lor. Ciudat este ca in perioda guvernari PDL, s-a furat ca in codru dar, in fata legi raspund numai adversarii politici fiind condamnati fara probe. Sper ca aceasta petitie sa ne fie de ajutor ,si sa fim considerati un stat de dreptnu un stat bananier.
Elena.ro

#287 Felicitari, ANTENA3!

2014-01-09 19:22

Domnul Victor Ponta nu are voie sa afirme ceva, ca ies basistii la atac. De ce nu discuta trimisii SUA cu Basescu conectat la detectorul de minciuni, daca vor sa afle cat minte acest individ?
In SUA, cine , pe cine trimite sa se amestece in treburile lor? Sa vina sa discute cu poporul, nu cu smecheri ca Basescu!

Musafir

#288

2014-01-09 19:22

Dupa atitia ani de dictatura Basista! Nu am crezut ca am sa mai traiesc asa ceva dupa"revolutie"...acum la inceput de nou an sincer ma cuprinde frica si imi pun intrebarea: unde am ajuns!??? Mai rau ca pe timpul"comunismului",incotro ne indreptam!??. Nu cred ca cei din UE nu stiu ce se petrece in Romania,datorita lor ne-am pricopsit cu"riia" aceasta si nu reusim sa scapam de ea

Musafir

#289

2014-01-09 19:23

Sper că voi ajunge ziua în care poporul român să nu mai stea în poziţia ghiocelului, să fie demn de urmaşii săi, de marile valori ale culturii şi politicii noastre. Speranţa este ultimul lucru care moare, iar pentru mine nu au existat niciodată în vocabular cuvintele "nu se poate". Cu puţin mai mult curaj şi demnitate se poate, dar depinde şi de cine suntem conduşi.
COCOSILA

#290

2014-01-09 19:23

JOS BASESCU!Afara, afara ,cu JAVRELE din tara!

Musafir

#291

2014-01-09 19:24

Soarta tarilor mici estea aceea ca ele sa se supuna celor mari. Asa a fost, este si va fi permanent... De ce nu putem fi o tara mare? E alta discutie...
Dar nu pot intelege sub nicio forma care-s dedesubturile sustinerii unuia sau a altuia dintre cei desemnati de catre noi, majoritatea, vremelnic a ne conduce!!! E clar: daca Unchiul Sam vrea ceva anume de la Romanica, o poate face INDIFERENT de cel ce ne conduce!!! Atunci, ramane chestiunea relatiilor interpersonale dintre reprezentantii celor doua tari, relatii initiate, mentinute si, mai ales, intretinute pe banii npstrii? Posibil, dar Unchiul Sam, in ansamblu, se compromite!!! Repet: poate obtine ceea ce vrea, respectandu-ne macar...

Musafir

#292

2014-01-09 19:24

sper ca s.u.a sa tina cont de aceasta petitie a presei nu cum a procedat la referendumul de demitere a acestui dictator nu vreau sa cred ca ei promoveaza democratii pe interese.

Musafir

#293

2014-01-09 19:24

Dragi ROMANI trezitiva din amorteala si haideti sa facem ceva pt copiii si nepotii nostri,ca regimul Basisit nea adus la sapa de lemn.Ne-au jefuit can codru,ne-au luat putinele vise si sperante la un trai mai bun,baga in inchisori oameni mai putin vinovati si ei care sint hotii-hatilor,ne jefuesc in continuare cu rinjetul pe buze.DESTEAPTATAE ROMANE o data.Pina cind ne vom mai lasa calcati in picioare?????
Vali din Brasov

#294

2014-01-09 19:24

Pentru orice nedreptate sa plateasca procurorii si judecatorii
Marean

#295 La puscărie cu voi

2014-01-09 19:25

Asa fraierilor , votati să scăpati pe voiculescu si lacheii lui de puscărie , popor de dobitoci ce sunteti . Un securist si o clică de banditi care isi dau legi in favoarea lor noaptea la 12 intr-un birou al parlamentului cu luminile stinse, departe de ochii lumii ( martea neagra )vorbesc despre statul de drept ???? Cât de cre,tini sunteti oameni buni , deschideti ochii si nu vă mai lăsati manipulati . Cu ce v-ati ales după doi ani de guvernare usl ? Uitati-vă in buzunare , nu vă mai uitati la tv , in buzunare este realitatea .

Musafir

#296

2014-01-09 19:26

Baieti, alaturi de aceasta petitie anexati si imagini, comentarii ,fapte in legatura cu abuzurile lui Basescu si a lacheilor lui.Succes SI MULTUMIM!

Musafir

#297

2014-01-09 19:26

Sa speram ca ajuta la ceva

Musafir

#298

2014-01-09 19:26

In 2012 80 la suta dintre romani au votat demiterea lui Basescu dar nu a fost de ajuns pentru democratia americana ,fapt ce ma face sa cred ca aceasta petitie nu va avea mare rasunet in urechile administratiei americane. Insa speranta moare ultima.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-09 19:27



Musafir

#300

2014-01-09 19:28

Respect si tratament egal din partea partenerilor americani si nu numai,justitie independenta ,cu adevarat,fara interferenta politicului de la Cotroceni!Sa faca bine SUA sa se aplece asupra problemelor noastre,dar cu dorinta clara sa afle adevarul;comportament tip,Inalta Poarta nu!Au inghitit prea multe minciuni din partea portocaliilor&co.;e timpul ADEVARULUI!