Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11526

2014-01-10 13:25

Regimul Basescu este pe cale sa devina mai feroce decat cel al lui Ceausescu! Daca SUA tine in brate un astfel de regim, inseamna ca democratia de peste ocean numai democratie nu e! Sa-l ia pe Basescu la ei si sa-l aleaga chiar si presedinte al SUA!

Musafir

#11527

2014-01-10 13:25

as dori sa plece mai repede BASESCU TRAIAN din orice post public.ACEST PERSONAJ COMUNIST NU MA REPREZINTA SI NU MAI POATE REPREZENTA ROMANII

Musafir

#11528

2014-01-10 13:25

La puscarie cu chioru si cu totzi lingaii lui in frunte cu udrea,videanu,berceanu,boc,falca,blejnar,stolojan,stoica,macovei,funeriu,boureanu,etc, sa in f.in g. pe toti !!
FOXX

#11529 Re:

2014-01-10 13:25

#11517: -

II DOARE FIX IN CUR PE AMERICANI DE NOI . GADEA CREDE CA ESTE MOTUL DE LA BASCA SI TRIMITE PORCARII DE GENUL ASTA . O ADUNATURA DE CRETINI IN TOATE ANTENELE .


Musafir

#11530

2014-01-10 13:25

Este greu cand te conduc greii lumi,dar trebuie incercat.Imi pare rau ca trebuie sa mai platim si indemnizatie, paza, locuinta de serviciu, cucului dupa ce isi termina mandatul.

Musafir

#11531

2014-01-10 13:26

Trebuie trimisa si cancelarului german si comisarilor europeni!!!

Musafir

#11532

2014-01-10 13:26

Felicitari Antena 3 pentru aceasta petitie , este timpul sa facem si ceva concret nu doar sa vorbim si in opinia mea aceasta petitie este un prim pas .Trebuie sa scapam nu numai de Basescu ci si de sistemul mafiot care guverneaza tara alaturi de el pentru ca paradoxal in Romania cel mai rau o duce chiar poporul roman , nu minoritatile , nu politicienii ( unii ) , nu oamenii de afaceri etc.

Musafir

#11533

2014-01-10 13:26

Va rugam sa spuneti"cat mai multor"persoane despre"existenta acestei petitii".Cu cat"vor fi"mai multe semnaturi,cu atat"va fi acordata"mai multa atentie petitiei...
CE FACEM CU GRAMATICA...NE VEDE LUMEA ...
Portarelu' de la Rahova

#11534 Felix, te-a speriat treaba cu Bombonel ?

2014-01-10 13:26

Aici e cald si bine, mancarica buna de 3 ori pe zi, televizor in camera.
O groaza de prieteni de-ai tai s-au cazat la noi in ultimul timp.'
Degeaba te mai zbati tu si maimutele de la antene tot la noi ajungi.

Chiar nu inteleg de ce esti asa speriat ?

Musafir

#11535

2014-01-10 13:26

Aloooooooo, ne bagă şi pe noi cineva în seamă?
În democraţie votul celor mulţi mai contează?

Musafir

#11536

2014-01-10 13:26

Sint de acord in totalitate cu aceasta petitie privind "Abuzurile din Romania trec oceanul" dasr cred ca ar fi mai plauzibil sa enuntati fapte concrete cu nume si date privind aceste abuzuri, pe care sint sigura ca le detineti pentru ca au fost expuse de atitea ori la tv.

Musafir

#11537

2014-01-10 13:26

Americanii sa stie ca ROMANIA este un stat independent Vrem sa colaboram cu SUA dar pe picior de egalitate Vine emisarul SUA sa ne controleze cum ne asezam noi tara ca sa fie bine tuturor romanilor Basescule asata nu este amestec in afacerile interne?Tu care zici ca dirijezi politica externa a acestei tari cazi in genunchi in fata emisarului sua ? Cine stie ce rahat mananci cand o vei primi pe dna victoria , subsecretar de stat Dar pe tine nu te intereseaza Romania ci cum sa-ti mearga tie bine Esti un tradaror de tara nemernicule! daca ai muri azi nu mi-ar parea rau
110

#11538

2014-01-10 13:26

buna initiativa, trebuie sa luam atitudine, nu mai putem sa fim considerati prostii lui basescu.
Acest om nu isi iubeste tara si poporul sau. Sa plece , nu mai vrem sa ayim de el, ne-a distrus.

Musafir

#11539

2014-01-10 13:26

libertate justitiei si institutiiilor de stat

Musafir

#11540

2014-01-10 13:26

Se spune ca speranta moare ultima, dar parca incepem sa nu mai credem aceste vorbe. In conditiile in care in tara noastra demnitatea de om ne este calcata in picioare, nu ne mai asteptam la nimic bun. Eu am 60 de ani si tot spun ca macar copii nostri sa aiba parte de o viata mai buna si asta nu va fi posibil decat cu efortul unit al celor multi. Va felicit si va doresc succes in demersul dumneavoastra !

Musafir

#11541

2014-01-10 13:26

Sper sa u fiu cautat pentru recizari suplimentare de procurori DNA.

Musafir

#11542

2014-01-10 13:26

mai oameni buni,eu zic sa nu mai vorbiti nimic despre el sa nu mai spuneti pe post nimele lui,ignoratil,cred ca este mai bine asa guvernul sa isi faca treaba lui,autoritatile sa creeze spatiu pentru drepturile populatiei,sa se adopte taci si faci.faptul ca nu se mai vorbeste despre el nimic si nu se mai face propaganda numelui BASESCU va creea confuzie in randurile domnilor.incercati si asta,cred ca merita.oameni buni nu am fost inselati destul cu vorbe goale.votati petitia. MERITA. BAFTA MULTA.

Musafir

#11543

2014-01-10 13:26

stop abuzurilor
Un Roman

#11544 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 13:27

#11471: un pontist - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

ESTI DISPERAT FRATE CU COPY-PASTE AL TAU.

O GROAZA DE ROMANI AU DIPLOME SI BAC-UL LUAT PE LOVELE SAU CINE STIE CUM DAR NU II OPRESTE ASTA SA MUNCEASCA PENTRU UN BAN CINSTIT!

VOI BASISTII NU ATI GASIT ALTCEVA DE CARE SA VA LUATI LA PONTA.

DE BASE CARE A DISTRUS TARA ASTA IN 9 ANI NU ZICI NIMIC?


Musafir

#11545 Re: STEF

2014-01-10 13:27

#11501: -

FREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEDOM!!!!!!!!!!!!!!


Musafir

#11546

2014-01-10 13:27

Romania e o tara frumoasa dar e din ce in ce mai greu sa supravetuiesti aici....e un noroc ca te-ai nascut aici dar si un mare ghinion ca nu poti sa-ti vizitezi tara ta....oamenii sunt tristi si prea batrani pentru varsta lor....sufletele le sunt zdrobite de atata sufrinta.....Dumnezeu sa-i ajute pe toti romani de buna credita

Musafir

#11547

2014-01-10 13:27

Go home, Americans, and mind your own business! And take Basescu with you!

Musafir

#11548

2014-01-10 13:27

Ma asteptam de la americani , data fiind traditia relatiilor economice interbelice romano-americane , la o atentie sporita in ceea ce priveste democratizarea reala a societatii romanesti dupa decembrie 1989 si la investitii adevarate in toate sectoarele economiei romanesti insa am fost si sunt complet dezamagit; din pacate nu democratizarea Romaniei i-a interesat cu adevarat pe americani si relatiile economice corecte in ultimii mai bine de 23 de ani ci luate pe nimic , bogatiile Romaniei , rezervele de metale pretioase , gazele de sist , transformarea tarii intr-o groapa de gunoi a S.U.A. in care aceasta vinde orice : de la pulpe de pui expirate la avioane care nu le mai sunt de nici un folos , multe alte lucruri rele al caror management ca gunoi i-ar costa , in vreme ce le pot vinde la romani si fac si profit !Firme evreiesti de prin S.U.A. cu acordul autoritatilor romane hoate trebuiau sa se ocupe de securizarea frontierei de stat a Romaniei ; ei bine acestia si-au asigurat securitatea lor financiare si nimica altceva , au furat peste un miliard de dolari , s-au retras din actiune dar raman in joc si castiga fara ca sa faca nimic fiindca au facut prin contract aranjamente murdare , criminale , cu autoritatile romanesti lipsite de orice urma de patriotism ci pline de setea de a se imbogati cu orice pret ! Vedeti ce se mai poate face pentru a indrepta lucrurile caci Romania este jecmanita , furata la maxim pe orice cale si in orice mod , ! Statul roman este condus de infractori , megaescroci financiari , autoritati nelegale prin negocierea functiilor celor mai inalte din stat si al coabitarii lor in loc de a se aplica legile si a fi pusi la locul lor criminalii ,in detrimentul democratiei reale!
felix hotu'

#11549 Cu turnatorul ce faceti ?

2014-01-10 13:27

Da de patronul vostru TURNATOR DOVEDIT de ce nu faceti petitii,de modul cum si-a insusit banii de la ICE Dunarea acest 'maret' capitalist roman,de voi spalatii pe creier de la Antene de ce nu scrieti?
Stiu ca nu veti publica acest comentariu dar asta-i realitatea,jigodia care voi ii spuneti "profesor" a fost,este si va fi un mare turnator,un securist nenorocit si un talhar al banilor poporului roman.

Musafir

#11550

2014-01-10 13:27

Nu sunt de acord cu prezentarea falsa in strainatate , a situatiei politico - sociale din Romania